Abner Felipe se konečně vrátil do hry

Abner Felipe se konečně vrátil do hry

| Cantera | Milánek

"Myslel jsem na konec fotbalové kariéry," těmito slovy Abner Felipe zahajuje své krátké video na Real Madrid TV, které si můžete shlédnout ZDE. Tato slova dokumentují pocity brazilského mladíka, který prakticky dva roky strávil po nemocnicích a rehabilitacích. Třikrát přetržené vazy v kolenu přibrzdily rozvoj dvacetiletého fotbalisty, ale Real Madrid stále věří, že právě on v budoucnu nahradí Marcela.

Aby to bylo možné, byla potřebná tvrdá práce. "Trvalo to velice dlouho. Přijížděl jsem do Valdebebas v devět hodin ráno a odjížděl v devatenáct hodin večer," říká Abner. Po dlouhé cestě a překonání mnoha velikých bolestí se před dvěma týdny konečně vrátil a nastoupil do utkání s Toledem.

"Měl jsem hodně vážné zranění. Byl jsem mimo hru osm měsíců a jakmile jsem se vrátil, tak se mi stalo totéž, to stejné zranění. Tehdy jsem přemýšlel o konci kariéry," vzpomíná Abner. Klíčovou roli v jeho návratu pak odehrál Zinedine Zidane. "Zizou mi řekl, abych se nevzdával, že jsem mladý, měl jsem tehdy devatenáct let a že je toho hodně přede mnou." Brazilský obránce také poděkoval Realu Madrid. "Klub byl pro mne velice důležitý, neuvěřitelně důležitý. Nikdy se ke mě neotočil zády, vždy byl po mém boku. A nyní, po roce, jsem tady. Konečně mohu mít zase radost."

Abner nezapomněl vzpomenout ani na svou maminku. "Pomáhala mi každý den. Říkala mi, že musím jít kupředu. Hodně mě motivovala a říkala mi, abych se nikdy nevzdával, že pokud mám sen, tak o něj musím bojovat. Na utkání s Toledem tak zřejmě jen tak nezapomene. "Byl jsem hodně nervózní. Vracel jsem se prakticky po dvou letech. Najprve jsem ani nechtěl dostat míč, ale později jsem získal sebevědomí. Důležité pro mě byli i moji spoluhráči. Děkuji jim, protože mě vždy podporovali a byli vedle mě."

Na závěr videa byla ukázána rok stará nahrávka Martina Ødegaarda. "Ahoj Abnere. Přeji ti mnoho síly a odvahy. Všichni jsme s tebou. Vrátíš se silnější, než jsi byl kdykoliv předtím, bratře."

Zdroj: Realmadrid.com

Komentáře

dod1al
dod1al

Na psychiku každého opakovane zraneného hráča to musí byť obrovský tlak,aby sa nevzdal,bojoval a pokúšal sa o priazeň vesmíru.Treba dať klobúk dolu pred Abnerom,Coentraom,ale aj pred Jesém...Na ZZ si veľmi vážim,že po neblahých skúsenostiach netlačí na návrat hráčov do tréningového a herného procesu,aby sa ich zranenia neopakovali.Pri všetkej úcte nechápem v tomto smere počínanie napr. L.Enriqueho,ktorý postaví J.Albu a po chvíli je nútený striedať?Nechcem byť zlým prorokom /aj keď je Barca úhlavný sok Realu/,ale predpokladám,že sa Messimu čoskoro obnoví zranenie a Piquého budú pchať do zostavy už v sobotu...je to ich problém a som rád za veľmi rozumné počínanie si ZZ,Pintusa a všetkých,ktorí sú zodpovední za zdravie a kondíciu hráčov v Reale.Hrať majú len tí,ktorí sú 110%-ne zdraví thumbsupsmile

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Tak hodně štěstí, je ještě hodně mladý ale pokud měl dvakrát to samé zranění a k tomu koleno tak si nejsem moc jistý že nahradí Marcela unsure

Real Siempre
Real Siempre

Asi tak, ale na rovinu: v jakem stavu je takove koleno, ktere uz bylo dvakrat poskozene? Nejsem doktor, a ani za mak tomu nerozumim, ale predpokladam, ze to uz 100% asi nikdy nebude, ne? Obavam se, ze dalsi zraneni prijde a pak bude konec. Jakkoliv bych mu pral, aby prorazil.

Dantes
Dantes

Nic zraněného či obecně vnitřně poškozeného již nikdy nebude 100%, na to člověk nemusí být lékař.

Milánek
Milánek

Jen opravím, že to koleno měl zraněné hned třikrát, tři roky po sobě...

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.