Facundo Campazzo: NBA už pro mne není posedlostí

Facundo Campazzo: NBA už pro mne není posedlostí

| Baloncesto | Milánek

"V této sezóně jsem mohl hrát v nejdůležitějších zápasech, třeba ve Final Four, i když jsme tento turnaj nakonec nevyhráli. Cítil jsem se dobře. Cítil jsem také to, že mne již soupeři více respektovali a více se mne snažili rozhodit, což jsem dříve nepociťoval. Osobně bych si chtěl udržet tu dynamiku, abych vytvářel i nadále pro soupeře ohrožení. Hra v Evropě mi pomohla. Euroliga má stejnou úroveň jako Mistrovství světa a vyžaduje od tebe maximum jak po kvalitativní stránce, tak i té psychologické."

"Že podle některých nehraji čistě? Tyto komentáře vpouštím do halvy jedním uchem a tím druhým je okamžitě vypouštím ven. Možná jsem hráčem, který vsází na veliké nasazení v defenzívě. Snažím se hrát podle pravidel, ale vždy hraji na maximum. A vždy se najdou hráči, kterým to bude vadit."

"Ne, nesoustředím se na nějaká speciální cvičení, abych zlepšil svou defenzívu. Myslím si, že je obrana elementem individuální práce. Vzniká to z chuti, aby soupeř nevstřelil body, aby ti neutekl. Když jsem dobře bránil, tak jsem měl v každém mužstvu více přiležitostí se ukázat. Vždy mi to dalo více minut na palubovce a to i v takovém klubu, kterým je Real Madrid."

"NBA? V tomto ohledu jsem klidný. Snažim se chodit pevně po zemi a být profesionál. Pokud mi mé schopnosti umožní odejít do NBA, tak uvidíme. Je to sen, který jsem měl od dětství. Hráli jsme s přáteli a snažili se následovat Jasona Kidda či Steveho Nashe. Měli jsme jejich plakáty přilepené na stěnách. Ale dříve jsem byl NBA posedlý, nyní už ne. A nakonec jsem z nějakého důvodu prodloužil smlouvu s Realem Madrid na další tři roky. Z nich mi zůstaly ještě dva."

"Spekulace ohledně zájmu Detroitu? U mě doma se basketbal nesleduje. Když si někdy chci pustit basketbal, tak mi má žena jen řekne "To opět budeme sledovat basketbal?" Na společenských portálech jsem přestal sledovat basketbalové účty, protože jsem vždy musel koukat na mnoho dobrých i špatných věcí. A podle mne obě ve větší míře škodí. Snažím se už sledovat pouze to, co mne zajímá. Spekulace, o kterých jsi nyní mluvil, dokazují, že jdu správnou cestou, ale zároveň neznamenají to, že se uskuteční."

"Rivalita s příchozím Laprovíttolou? V Realu Madrid se hodně mluví o individualitách, ale vždy je nejdůležitější dobro celého mužstva. Každý hráč může nastoupit v základní sestavě a vždy se aspoň trošku musí přizpůsobit pro dobro mužstva. Oba jsme rozehrávači a pokud nebudu hrát já, tak bude hrát on. Nemám s tím žádný problém, protože si skvěle rozumíme a dkážeme dobře spolupracovat. On je inteligentní a i sám sebe považuji za inteligentního. Pravda je taková, že jsme si splnili sen, že můžeme hrát společně v jednom z nejlepších klubů mimo NBA. Navíc tady mám dalšího přítele, Gagyho Decka. Snažíme si to co nejvíce užít, učit se nové věci a bojovat o tituly."

Zdroj: La Nacion

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.