Fernando Martín je s koronavirem ve velmi vážném stavu

Fernando Martín je s koronavirem ve velmi vážném stavu

| Aktuality | Milánek

Dalšího bývalého prezidenta trápí onemocnění koronavirem. Do nemocnice Puerta de Hierro musel býv převezen dvaasedmdesátiletý Fernando Martín, jenž leží na jednotce intenzivní péče a jeho stav je velice vážný.

Jen dodám, že Fernando Martín usedl na prezidentské křeslo Realu Madrid v roce 2006, kdy se stal dočasným vládcem po demisi Florentina Péreze.

Zdroj: Efe.com

Komentáře

Mace Windu
Mace Windu

Skoré uzdravenie thumbsupsmile Žiaľ, krajiny ako Španielsko, Taliansko, Francúzsko, Nemecko Anglicko či USA Coronu výrazne podcenili a povedzme si narovinu, aj teraz v niektorých z nich sa ochrana tváre stále nenosí.

Gristo
Gristo

No jo no, to je ta liberální demokracie ve "vyspělých" západních zemích. unsure

Mateusz
Mateusz

Zajímalo by mne, proč dáváš vyspělých do uvozovek. Najdeš vyspělejší země s vyšší kvalitou života, než ty v Evropě?

Gristo
Gristo

Tak bylo to hlavně směřováno na Itálii a Španělsko, jejichž zdravotnictví se ukázalo jako vysoce nepřipravené a i vládní opatření podle mě měli přijít o dost dřív. Když k tomu přičteš nerespektování ustanovených pravidel a omezení, tak z toho opravdu nevycházejí moc dobře. Ty problémy (a s nimi spojená čísla) jsou samozřejmě dány i starší populací, ale i tak se dalo postupovat prozíravěji a hlavně razantněji. Takže ty uvozovky u vyspělosti daných států byly směrovány hlavně k současné situaci. Když to porovnáš s některými postkomunistickými zeměmi, tak tam mi přijde ten přístup a opatření daleko včasnější a koncepčnější.

Santos Trinidad
Santos Trinidad

To ale není o vyspělosti, to je o tom, že lidi v postkomunistických zemích jsou zvyklí držet hubu a krok.

Gristo
Gristo

A to je v současné situaci důležité. Respektovat vládní opatření a přizpůsobit se situaci. Uskromnit své potřeby a být solidární.

Santos Trinidad
Santos Trinidad

V současné době to je dokonce nezbytné, akorát to nemá nic společného s vyspělostí dané země. Jinak ta tvoje (správná) poznámka o uskromnění vlastních potřeb a solidaritě celkem ostře kontrastuje s nesmyslnou obhajobou Joviče.

Gristo
Gristo

U Joviće jsem neobhajoval nedodržování karantény ani údajné nákupy v obchodech, jakožto spíš to, že měl potřebu být na blízku své rodině.

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Takže jinými slovy neuskromnil své potřeby a nebyl solidární...

Gristo
Gristo

Solidární nebyl, ale mezi uskromnění svých potřeb řadím spíš odepření si pikniku v parku, jízdy na kole nebo nákupu nadbytečných produktů.

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Odepření si letu přes celou Evropu mi do toho taky zapadá.

Gristo
Gristo

Může být. Tady se opravdu nezachoval správně, ale jak píšu, jistým způsobem to chápu.

Mateusz
Mateusz (upraveno: )

Tak v tom se o Španělsku a Itálii shodneme, i když podle mne na takový počet rychle nakažených nebylo připraveno žádné zdravotnictví. U ních byl problem s čistým nerespektováním pravidel ze strany obyčejných lidí. Nerozumím ale proč používáš zevšeobecňující pojmy jako "západní" a s ničím nesouvisející "liberální demokracie"... Mohl bys konkrétně jmenovat o kterých zemích mluvíš, protože jinak to nemá smysl porovnávat. Jsou země, do kterých se vir dostane těžce, když jsou izolovaní, mají malý turistických ruch apod... Země jako Španělsko a Itálie jsou jako stvořené pro to, aby se tam tyto věci šířily nejrychleji. V tomhle konkrétním případě třeba i proto, že se v jejich kultuře tak moc líbaj (i mezi chlapama, přátelsky na rozloučenou) ..

Gristo
Gristo

Liberální demokracie v tom hraje roli, lidi v těch zemích nejsou přizpůsobivý, mají ve všem volnou ruku, můžou si dělat co chtějí, nerespektují stanovená pravidla a proto potom nejsou připravení na krizovou situaci. Podívej se na Slovensko nebo i k nám, reagovali hned a hlavně razantně, rozdávají se (alespoň teda na Slovensku) vysoké pokuty za porušování těchto pravidel, ale i lidi sami jsou uvědomělí a vetšinou to dodržují.

Mateusz
Mateusz

A u nás není liberální demokracie, nebo co? Já se rád po letech studia něco přiučím.. confused

Gristo
Gristo

Záleží jak je každý člověk nastavený a jaké má hodnoty. Ale obecně ano, je... unsure

Mateusz
Mateusz

Liberální demokracie je politický režim, jen málo souvisí s konkrétními hodnotami nebo v tomhle případě připraveností na krizi, chováním lidí... V Africe těžce najdeš lib. dem., ale až se tam rozmůže covid, zasáhne je to asi nejšíleněji...Paradoxem je, že se nákaza začala šířit z jednoho nejvíce policejního státu na světe, kde maj ve 21. století koncentráky, kamery na rozpoznávání obličejů, ale nedokážou zkontrolovat hygienu na mokrých trzích

Gristo
Gristo

Tak já jsem nemyslel ani tak politický režim, jakožto spíš mentalita daného národa, která s tím souvisí. Špatná formulace...Koncentráky? Vážně? To víš odkud?

Mateusz
Mateusz

Proto jsem od začátku uvažoval nad tím, co tím chceš říct... Koncentráky pro Ujgury nejsou žádným tajemstvím, stačí trochu googlit, píšou o tom jak nevládky, tak seriózní média. Ještě horší jsou obchody s bílým masem...

Mateusz
Mateusz

lol facepalm ty jsi vůl lol Každopádně, jelikož si Čína v posledním desetiletí vybudovala v podstatě nejsilnější pozici v Africe ze všech velmocí, vůbec bych se nedivil, kdyby hodně toho obchodu bylo s černým masem lol

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Tak každému dle jeho preferencí. redface Nedělám si iluze, předpokládám že není málo těch, kteří mají doma svůj harém.

Real Siempre
Real Siempre

Gristo: pro zdravotnicky system plati v Italii to same, co pro vsechna jina odvetvi, tedy je potreba rozlisit sever a jih Italie. Samotna Lombardie je jinak davana za priklad co se tyka systemu nejen v Italii, ale i jinde v Evrope. Vazne trvas na tom, ze byli nepripraveni? Ukaz mi zemi nebo region, ktery by na to byl pripraven pri takovem navalu nakazenych… facepalm

Gristo
Gristo

Třeba Německo mi přijde v tomto ohledu o dost lepší, třeba počet lůžek intenzivní péče na 1000 obyvatel je dvakrát vyšší, než v Itálii. Ale chápu, že ten příval nakažených lidí byl opravdu enormní, takže beru...

Mateusz
Mateusz

Německo má jedny z nejlepších výsledků a taky nejvyšší rychlost testování... Když už, můžeme mluvit o těch Španělech a Italech. Německo, jako vždy, připraveno (i když hejteři by rádi něco našli).

Gristo
Gristo

Německé zdravotnictví a vláda možná, ale u lidí se zase ukázala německá namyšlenost v celé své kráse, když nejsou schopní respektovat pravidla a omezení, jakožto třeba nošení roušky na veřejnosti. Ve VB to posunuli ještě o úroveň dál. Jak říkám, to je přesně ten individualismus a nacionalismus, který je základem jejich povahy.

Mateusz
Mateusz

To je podle mě špatný pohled na věc. nemyslím si, že jsme jiní. U nás, dokud to VLÁDA nerozhodla, lidi to měli v píči. I několik dnů po zavedení roušek vídám ožralce vyvalený před obchodem a dědky bez roušek - dokud tedy vláda nezakročila a nezačala mluvit o pokutách. Na několika kolejích univerzit se odehrávaly i přes karanténu mega párty s desítkami lidí (a to bys řekl, že my studenti jsme inteligentní)...

Naopak v Německu přistupují k opatřením vlády až teď (podle mě pozdě), přesto se tam nákaza nešíří šíleným tempem... To se samozřejmě může z týdne na týden změnit, ale Němci stíhaj testovat, izolovat a mají kapacity. Lidi se chovají úplně stejně, jako se chovali tady. Nevidím mezi lidmi velké rozdíly.. Británie je jiný příklad, ale myslím, že i Johnson brzy otočí.

Gristo
Gristo

thumbsup Johnson už to snad taky pochopil, dnes jsem četl, že už i oni zavádějí potřebná opatření. Samozřejmě se vždycky najdou nějaká individua, která nerespektují pravidla, bohužel...

Real Siempre
Real Siempre (upraveno: )

To same co u Italie. Nemuzes mluvit o celem Nemecku, kdyz je pristup a opatreni v ruznych spolkovych zemich tak rozdilny! Ty hodis celou Italii a Nemecko do jednoho pytle… facepalm (btw za par let, pokud te tohle zajima, doporucuju studia hospodarske geografie, to budes koukat, na jake rozdily v ramci tehle zemi tam narazis). V Bavorsku to vzali treba uplne jinak nez v NRW. Tam jsem vcera koukal na tiskovku a nikdo, vcetne vlady s premierem Laschetem, nic, zadna rouska, kecy o omezeni srocovani se, ale jinak slabe. V tomhle je Bavorsko jinde, musim je pochvalit, a to je co rict, protoze je v ramci Nemecka jinak nemam vubec rad.

Gristo
Gristo

Jinak strukturu kapitalistických zemích bych opravdu studovat nechtěl, ale jinak je to zhruba v tom odvětví, co mě hlavně zajímá... thumbsupsmile

Mateusz
Mateusz

Hospodářství, nebo geografie? lol

Gristo
Gristo

Geografie

Mateusz
Mateusz

Taky jsem ji měl rád, tak se uč uč (doma) lol wink

Real Siempre
Real Siempre

Strukturu kapitalistickych zemi? Ne, o tomhle to vazne neni.

Gristo
Gristo

Dobře, tak o čem? Psal jsi o rozdílech mezi určitými regiony...

Real Siempre
Real Siempre (upraveno: )

Jdes na to zbytecne moc vedecky, ten obor je v podstate jednoduchy a krasny. Je to primarne o zdrojich, ktere v danych regionech jsou. Ty zdroje potom regiony nejak ovlivnuji, jine zdroje maji jine ekonomicke cykly a uplne jine zakonitosti, na ktere pusobi jine vlivy. Ta krasa je v tom, ze se dotykas prumyslu, ekonomie, demografie, socialni problematiky, ekologie, tradic a spousty dalsich veci. O kazdem regionu tak ziskas "ucelene informacni minimum". Dneska jsi narazil na skvele priklady - sever a jih Italie a Nemecko, tam je to uplny "extrem" co se rozdilu tyka.

lukita
lukita

Skoré uzdravenie prajem

Fantocci22
Fantocci22

Doufám, že se strýček Flo nenakazí biscottos

El Galactico
El Galactico

Ako fans vnimali Pereza v dobe, ked podal demisiu? Bolo to nieco ako vlani, ked mu ludia davali za vinu mizernu sezonu?

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.