Gaizka Mendieta: Věděl jsem, že můj přestup do Realu Madrid nebude možný

Gaizka Mendieta: Věděl jsem, že můj přestup do Realu Madrid nebude možný

| Aktuality | Milánek

Jak blízko přestupu do Realu Madrid jsi byl v roce 2001?
Je pravda, že měl o mě Real Madrid zájem, ale od samotného počátku jsem věděl, že to nebude možné. Valencie nehodlala snížit své požadavky ani o jednu pesetu z mé výkupní klauzule, protože se vztahy mezi oběma kluby zhoršily po tom, co se stalo při transferu Mijatoviče. Proto jsem zamířil do Lazia.

Tvůj otec hrál za Real Madrid, i když nikdy v oficiálním zápase. Právě to mělo vliv na to, že tě tlačil právě do hlavního města Španělska?
Rodiče mne podporovali v každém mém rozhodnutí. Dokonce i tehdy, když jsem ve třinácti letech oznámil, že končím s fotbalem a chci se věnovat lehké atletice. Tehdy můj otec dostal skoro infarkt, ale když mě viděl na běžeckém okruhu, tak byl šťastný, protože viděl, že mám opravdu radost. Později jsem se vrátil k fotbalu a jakmile jsem odešel z Castellónu do Valencie, tak byl také po mém boku. Ze své zkušenosti věděl, že to pro mě byla ta nejlepší možnost.

A proč jsi nedokázal uspět v Laziu a Serii A?
Aby ses adaptoval na daný fotbal a jinou formu tréninku, tak potřebuješ čas. Já to na hřišti neměl, protože celé mužstvo bylo prakticky nové. V tom roce jsem do Lazia nepřišel pouze já. Nedvěd v Juve a Zidane v Realu Madrid si procházeli tím stejným ve svých prvních měsících. Ale oni dostali mnohem více času.

Zdroj: AS

Komentáře

Raulik
Raulik

Nedvět facepalm

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.