Galatasaray neměla proti Realu Madrid žádnou šanci

| Baloncesto | Milánek

Cesta do Istambulu nebyla tak těžká, jak se dalo očekávat. Real Madrid si vítězství zajistil už prakticky po druhé čtvrtině, po které už zápas pouze dohrával. Královský velkoklub tak porazil Galatasaray Liv Hospital, který zmítají finanční problémy, o šestatřicet bodů (71:107) a zvýšil svůj náskok na první pozici ve skupině Top 16 na dva zápasy.

Počátek utkání patřil jednoznačně madridistům, kteří neměli problémy s tvorbou útočných akcí a jejich úspěšným zakončováním. Chvilkové sebeuspokojení ale vedlo k tomu, že se po první čtvrtině nezrodil nějaký solidní náskok (20:24).

Jak je už tradicí, Real Madrid začal hrát ve druhé čvrtině. Tu zahájil deseti body v řadě (20:34) a postupně tento náskok navýšil na třiadvacet bodů (34:57). Skvěle hrál Jaycee Carroll, který byl hodně aktivní v útoku (v této části zápasu nasázel 11 bodů) a také Andrés Nocioni (10 bodů).

Vypadalo to, že bitva skončila ještě před poločasem. Počátek druhé půle připomínal spíše přátelský duel a rozhodně ne souboj v nejlepší evropské basketbalové soutěži. Galatasaray se ale pustil do posledního náporu a náskok se tak trošku snížil (59:77). Za vše mohlo sebeuspokojení, protože o osudu utkání už bylo prakticky rozhodnuto.

Svěřenci Pabla Lasa tak splnili úkol a ani se moc nezapotili. Ušetřili síly a když museli, tak vstřelili potřebné body. Kontrolovali průběh celého utkání, hlavně díky vynikajícímu Sergio Rodríguezovi, a z Istambulu si tak odvezli lehké, ale hodně cenné vítězství.

71 – Galatasaray Liv Hospital (20+14+25+12): Guler (2), Carter (5), Micov (6), Erceg (2), Young (19) – Piskin (-), Gonlum (15), Nikolov (3), Arslan (17), Arar (2).

107 – Real Madrid (24+33+20+30): Llull (3), Fernández (17), Rivers (-), Reyes (11), Ayón (14) – Nocioni (16), Campazzo (2), Mačiulis (3), Rodríguez (14), Carroll (15), Bourousis (10), Slaughter (2).

Zdroj: Realmadrid.com