Hostování: Fantastické výkony Andrije Lunina, Martina Ødegaarda a Rodryga

| Aktuality | Milánek

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Kvůli zranění letošní sezóna pro Achrafa Hakimiho skončila. Borussia Dortmund pak porazila Busseldorf 3:2 a stále tak má šanci získat mistrovský titul.

Andrij Łunin (Leganés)
Andrij Lunin nastoupil v základní sestavě proti Levante a vedl si velice dobře. Rozhodně byl nejlepším hráčem svého mužstva, které nakonec padlo s Espanyolem 0:2. Ukrajinský reprezentant nakonec vychytal pět ze sedmi pokusů a dvakrát jej překonal Borja Iglessias. Záznam utkání i se zákroky našeho brankáře naleznete ZDE
Marca: 3/3
AS: 3/3
WhoScored: 7,0/10

Borja Mayoral (Levante)
Levante porazilo Gironu 2:1 a zajistilo si tak jistotu setrvání v La Lize. Celkově byl ale zápas nekoukatelný a Levante se zaměřilo na taktiku nakopávaných míčů, která pochopitelně Borju Mayoralovi vůbec neseděla. Dvaadvacetiletý útočník tak neměl jednoduchý úkol a z 10 vzdušných soubojů dokázal vyhrát tři. K tomu přidal jednu klíčovou přihrávku. Jak jsem zmínil, tento zápas byl hlavně o boji a Borja Mayoral na trávníku bojoval celých 90 minut.
Marca: 1/3
AS: 1/3
WhoScored: 6,7/10

James Rodríguez (Bayern Mnichov)
James Rodríguez prochází rekonvalescencí a jeho Bayern Mnichov pouze remizoval 0:0 s RB Lipskem a nemohl tak slavit zisk mistrovského titulu, o který ještě může v posledním kole přijít.

Mateo Kovačić (Chelsea)
Odehrál 120 minut v odvetném utkání Evropské Ligy s Eintrachtem Frankfurt. K postupu nakonec byl potřebný penaltový rozstřel, který lépe dopadl pro Chelsea. Mateo Kovačič odehrál solidní zápas, patřil k nejaktivnějším hráčům na trávníku a soustředil se zejména na defenzivní úkoly. Na konto si zapsal i jednu klíčovou přihrávku.
WhoScored: 7,8/10

V Premier League začal chorvatský reprezentant na lavičce. Na hřiště se dostal až v 76. minutě a za tu dobu nepředvedl nic, o čem by se dalo napsat. Chelsea nakonec remizovala 0:0 s Liecesterem a zajistila si jistou třetí pozici v tabulce.
WhoScored: 6,2/10

Martin Ødegaard (Vitesse)
Další fantastický výkon Martina Ødegaarda. Vitesse rozdrtilo 6:1 De Graafshap a zajistilo si tak účast v play off o Evropskou Ligu. Norský reprezentant měl prsty v první brance domácích, když spoluhráč dorazil jeho zblokovanou střelu. Nakonec se ale sám dokázal prosadit, když ve druhém poločase využil pokutový kop. K tomu také zaznamenal čtyři klíčové přihrávky a v 76. minutě jej trenér stráhl ze hřiště. Když se podíváme na jeho celosezónní výkony, tak se nelze divit, že jej fanoušci vybrali nejlepším hráčem Vitesse v letošní sezóně. Všechny góly můžete shlédnout ZDE.
WhoScored: 8,0/10

Óscar Rodríguez (Leganés)
Maurizio Pellegrino nasadil Óscara Rodrígueze tradičně do základní sestavy a tradičně svým svěřencům naordinoval defenzivní herní pojetí. Dvacetiletý záložník tak měl mnoho defenzivních povinností, kvůli kterým byl neviditelný v ofenzívě. Celkově zaznamenal jednu zablokovanou střelu a jednu klíčovou přihrávku. Se svým výkonem nemůže být příliš spokojený. Leganés nakonec padlo Espanyolu 0:2.
Marca: 1/3
AS: 2/3
WhoScored: 5,9/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Rayo Vallecano v utkání s Realem Valladolid drželo míč na 70%, ale Raúl de Tomás si připsal jen deset přesných přihrávek za celých devadesát minut. Dalo by se napsat, že si jej obránci zcela namazali na chleba a jeho mužstvo nakonec prohrálo 1:2. Čtyřiadvacetiletý útočník se tak může pomalu začít loučit se svými dočasnými spoluhráči, protože rozhodně v Segudna División nastupovat nebude.
Marca: 1/3
AS: 1/3
WhoScored: 6,3/10

Rodrygo (Santos)
Santos porazil 3:0 Vasco de Gama a Rodrygo všem ukázal, jaký potenciál se v něm skrývá. Brazilský šikula odehrál celý zápas a zaznamenal opravdu fantastický výkon, když divákům předvedl mnoho technických fines, ale také taktickou odpovědnost. Jeho výkon by se pak dal shrnout tak, že se na třech vstřelených brankách Santosu podílel jedním gólem a dvěmi asistencemi. Záznam utkání naleznete ZDE.
WhoScored: 9,8/10

Theo Hernández (Real Sociedad)
Theo Hernández nemohl nastoupit proti Realu Madrid. Real Sociedad nakonec vyhrál 3:1.

Éder Militão (Porto)
Porto vyhrálo druhý zápas v řadě, nyní 4:0 s Nacionalem. Draci jsou stále v boji o mistrovský titul, ale musejí spoléhat na zaváhání soupeřů v posledním kole. Éder Militão odehrál celý zápas a kromě jedné situace z kraje utkání, po kterém mohl soupeř skórovat, předvedl velice spolehlivý výkon, kterým přispěl k čistému kontu.
WhoScored: 6,9/10

Zdroj: AS, Marca, WhoScored