Jak hráli hráči na hostování a prodaní s předkupním právem

| Aktuality | Milánek

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Na počátku týdne nastoupil do kvalifikačního utkání o postup do Ligy Mistrů, ve kterém Sporting remizoval se Steuou Bukurešť. Portugalský reprezentant nebyl tak aktivní v útoku, ale jeho mužstvo udrželo čisté konto a proto se dá říct, že si svou práci odvedl. Na trávníku strávil 86 minut.

O víkendu se lisabonský celek vrátil na ligové trávníky a nakonec rozdrtil Votórii 5:0. Fábio Coentrão patřil k nejlepším hráčům na trávníku a připsal si asistenci u třetího gólu. Celkem zaznamenal tři klíčové přihrávky, což se nepodařilo nikomu dalšímu. Ze hřiště odešel v 78. minutě.
Record: 4/6.
O Jogo: 6/10.
WhoScored: 8,7/10.

Lucas Silva (Cruzeiro)
Uprostřed týdne Cruzeiro nasotupilo proti Gremiu Porto Alegre v semifinále Brazilského Poháru. Lucas Silva odehrál celé utkání, ale nebude na něj vzpomínat v nejlepším. Udělal chybu při jedné brance soupeře, když se do obrany vracel až moc lehkovážně.

O víkendu trenér Lucase Silvu šetřil a nenasadil jej tak do základní sestavy proti Sport Recife. Brazilský záložník se na hřiště podíval v 71. minutě a jeho mužstvo nakonec vyhrálo 2:0.
WhoScored: 8,1/10.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Philipp Lienhart nastoupil od první minuty v duelu s Eintrachtem Frankfurt a jeho mužstvo nakonec remizovalo 0:0. Rakouský reprezentant nastoupil na pozici stopera a předvedl celkem spolehlivý výkon.
Kicker: 4/6 (1 – nejlepší, 6 – nejhorší)
Bild: 3/6 (1 – nejlepší, 6 – nejhorší)
WhoScored: 7,0/10

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Heerenveen se nyní utkal s Heraclesem Almelo. Martin Ødegaard nastoupil na pozici pravého křídla, ale hodně často se stahoval do středu pole. Byl velice často u míče a šla přes něj většina úročných akcí holandského celku.
WhoScored: 7,3/10.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Na první zápas minulého týdne nebude Vinícius vzpomínat v dobrém, protože se na trávník dostal v 75. minutě, ale opustil jej o chvíli později, kdy jej trenér stáhl poté, co byl vyloučen brankář Flamenga. Mezitím jsme na jeho adresu mohli slyšet obrovské množství rasistických urážek od fanoušků Botafoga.

Ve druhém utkání nastoupil Vinícius v základní sestavě a trenérovi se odvděčil za důvěru dvěma vstřelenými brankami. Flamengo díky němu porazilo Atlético Goianiense 2:0.

Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Getade dokázalo vybojovat cenný bod na půdě Athletic Bilbaa. Álvaro Jiménez ale nepředvedl dobrý výkon, což podrthnul v 66. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen.
Marca: 0/3
WhoScored: 5,0/10

Diego Llorente (Real Sociedad)
Diego Llorente proseděl celý zápas s Celtou Vigo na lavičce náhradníků.

Enzo Zidane (Deportivo Alavés)
I Enzo Zidane strávil celý zápas na lavičce náhradníků.

James Rodríguez (Bayern Mnichov)
James Rodríguez stále léči své zdravotní problémy.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Nyní se Mariano nestal hrdinou svého mužstva, když odehrál pouze necelý první poločas. Hru Lyonu značným způsobem ovlivnilo vyloučení Sergiho Dardera, jenž opustil hřiště již ve 35. minutě a francouzský celek nakonec dokázal remizovat s Bordeaux 3:3.