Jak hráli hráči na hostování a prodaní s předkupním právem

| Aktuality | Milánek

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Ve venkovním duelu s Rio Ave nastoupil Fábio Coentrão v základní sestavě a odehrál celých 90 minut. Byl hodně aktivní a často podporoval útočné akce. Právě portugalský obránce měl v celém zápase nejvíce kontaktů s míčem z celého mužstva Sportingu, k tomu ani jednou neztratil míč. Povedený výkon.
WhoScored: 6,9/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruña)
Deportivo dokázalo otočit výsledek proti Las Palmas z 0:1 na 3:1. Federico Valverdemu se ale příliš nedařilo, i když poprvé v sezóně nenastoupil na pozici levého záložníka, ale v samotném srdci zálohy, kde mu to svědčí nejvíce. Vystřídán byl v 61. minutě.
WhoScored: 6,3/10
Marca: 0/3
AS: 2/3

James Rodríguez (Bayern Mnichov)
James Rodríguez nezasáhl do středečního pohárového klání s RB Lipskem, ale proti stejnému celku nastoupil v základní sestavě již o víkendu v Bundeslize. Trenérovi se za důvěru odvděčil vynikajícím výkonem, nejvíce pak v 19. minutě, kdy využil asistenci Arjena Robbena a vstřelil branku na 1:0. Kromě toho byl velice aktivní, připsal si pět klíčových přihrávek a hned šest střel.
Kicker: 2/6 (1 – nejlepší, 6 – nejhorší)
WhoScored 9,0/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Cruzeiro se utkalo s Palmeiras a Lucas Silva začal zápas na lavičce náhradníků. Do hry se dostal v 71. minutě a za dvacet minut nedokázal předvést nic závratného. U míče byl pouze osmkrát a jednou jej ztratil. Jedná se ale o nějaký posun, protože v předcházejících duelech se na trávník vůbec nedostal.
WhoScored 5,9/10

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Philipp Lienhart nemohl nastoupit proti Stuttgartu kvůli zraněnému kolenu. Rakouský reprezentant se má do hry vrátit nejdříve za čtyři týdny.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Heerenveen uprostřed týdne vypadl z Holanského Poháru, když prohrál s Willemem II Tilburg 1:2. Martin Ødegaard  nastoupil od první minuty a vystřídán byl v 75. minutě. Norský reprezentant měl několik podařených akcí, ale to se neodrazilo na pozitivním výsledku mužstva.

V lize pak Heerenveen prodloužil sérii pěti proher v řadě, když nestačil na AZ Alkmaar, i když vedl 1:0. U branky měl veliký podíl právě Martin Ødegaard, který si připsal pěknou asistenci. Osmnáctiletý fotbalista se mohl i zapsat na střeleckou listinu, ale chybělo mu potřebné štěstí. Celkem si připsal tři střely a hodně pozitivní výkon.
WhoScored: 7,4/10

Vinícius Júnior (Flamengo)
Ve čtvrtfinále Copa Sudamericana se Vinícius vrátil do nominace po zranění, ale trenér se rozhodl nechat sedmnáctiletého útočníka celý zápas na lavičce náhradníků. Flamengo v tomto zápase porazilo Fluminense 1:0.

V brazilské lize pak dostal Vinícius šanci, i když to nebylo v základní sestavě. Na hřiště se dostal v 68. minutě a za dvacet minut příliš ze svých kvalit nepředvedl. Připsal si pouze deset kontaktů s míčem, ale i tak dokázal vykouzlit jednu klíčovou přihrávku. Flamengo bezbrankově remizovalo s Vasco de Gama.
WhoScored: 6,5/10

Diego Llorente (Real Sociedad)
Real Sociedad prohrál 1:2 s Getafe, ale DIego Llorente odehrál celý zápas a rozhodně patřil k nejlepším hráčům na trávníku. Španělský obránce neměl prsty ani v jednom inkasovaném gólu.
WhoScored: 7,0/10
Marca: 2/3
AS: 1/3

Enzo Zidane (Deportivo Alavés)
Enzo Zidane se opět nedostal do nominace na utkání, nyní proti Valencii, které Deportivo Alavés prohrálo 1:2.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
Mariano se tradičně ocitl v základní sestavě Olympique Lyonu, který dokázal zvítězit na Métami 2:0. Reprezentant Dominikánské republiky se nyní nedokázal zapsat na střeleckou listinu, hodně blízko byl ale ve 49. minutě, kdy trefil tyč soupeřova brankáře.