Jak se dařilo hráčům na hostování

| Aktuality | Milánek

Dani Ceballos (Arsenal)
Dani Ceballos poprvé dostal od Mikela Artety šanci v základní sestavě a španělský reprezentant ji dokonale využil. S Newcastelem nastoupil na zataženější pozici v záložní řadě a bral na sebe odpovědnost v zakládání akcí. Prakticky každý míč šel přes něj a do svého střídání zaznamenal 108 kontaktů s míčem. Nebál se ani riskantních či dlouhých přihrávek, k tomu hodně pomáhal i defenzívě. Trávník opustil v 82. minutě za stavu 2:0. Arsenal nakonec vyhrál 4:0.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
V pátečním utkání s Eintrachtem Frankfurt patřil právě Achraf Hakimi k nejlepším hráčům na trávníku. Marocký reprezentant z pozice pravého křídla nejprve ve 33. minutě nahrával na branku Lukasze Piszczeka, v poločase druhém pak přidal ještě jednu při gólu Erlinga Hålanda. Sám byl hodně aktivní, ale ani jedna z jeho třech střel se nakonec neujala.
Kicker: 2/6 (1 – nejlepší, 6 – nejhorší)
WhoScored: 8,4/10

Andrij Łunin (Real Oviedo)
Na utkání s Alcorcónem bude chtít Andrij Lunin jistě co nejrychleji zapomenout. Je pravda, že ukrajinský reprezentant pomohl mužstvu čtyřmi důležitými zákroky, ale způsobil také pokutový kop. Real Oviedo nakonec na domácí půdě prohrálo 1:2. Záznam utkání i se zmíněným faulem naleznete ZDE.
Marca: 1/3
AS: 1/3

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
V dimácím klání s Deportivem Alavés se Takefusa Kubo dostal na trávník ve druhém poločase a po svém příchodu jeho mužstvo ožilo. Jakmile dostal japonský reprezentant míč, byl pro soupeře hodně nebezpečný. Připsal si také asistenci, ale branka Mallorcy nakonec nebyla uznána. Mallorca ale i tak vyhrála 1:0. Záznam utkání můžete shlédnout ZDE.
Marca: 2/3
AS: 2/3
WhoScored: 6,4/10

Borja Mayoral (Levante UD)
Ve venkovním utkání s Villarrealem se Borja Mayoral zapsal na střeleckou listinu, když v 56. vyrovnával stav na 1:1. Levante nakonec ale prohrálo 1:2 a nutno dodat, že kromě vstřelené branky nebyl španělský útočník na trávníku vůbec vidět a mužstvu moc nepomohl. Střídán byl v 71. minutě. Záznam zápasu i s brankou dvaadvacetiletého fotbalisty najdete ZDE.
Marca: 1/3
AS: 2/3
WhoScored: 6,8/10

Álvaro Odriozola (Bayern Mnichov)
Álvaro Odriozola sledoval celý zápas s Kolínem z lavičky náhradníků. Bayern Mnichov vyhrál jednoznačně 4:1.

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
Martin Ødegaard se vrátil po zranění do semifinálového duelu Copa del Rey a nejprve se moc nepředvedl, když po jeho ztrátě dokázalo Mirandés udeřit. Následně svou chybu ale odčinil, když vstřelil branku a dostal Real Sociedad do vedení. Ve druhém poločase pak norský reprezentant předvedl další ze svých fantastických přihrávek, kterou ale Portu nedokázal zužitkovat. Real Sociedad si pak do odvety poveze náskok 2:1.
Marca: 2/3

V Lize Real Sociedad nehrál, protože bylo utkání s Eibarem kvůli nepříznivým podmínkám odloženo.

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Sergio Reguilón nastoupil v základní sestavě s Espanyolem, ale šanci nevyužil a předvedl hodně špatný výkon a dokonce měl prsty v inkasované brance z kopačky Wu Leia. Julen Lopetegui jej vystřídal již v 54. minutě, kdy musela Sevilla dohánět brankové manko a to se jí také nakonec podařilo a vybojovala alespoň jeden bod za remízu 2:2. Záznam utkání naleznete ZDE.
Marca: 0/3
AS: 0/3
WhoScored: 6,1/10

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
V utkání s Realem Betis se Óscar Rodríguez vrátil na lavičku a na trávníku se objevil až v 55. minutě. Za pětatřicet minut ale nepředvedl nic výjimečného a možná i proto nakonec zápas skončil bezbrankovou remízou.
Marca: 1/3
AS: 1/3
WhoScored: 6,5/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Javi Sánchez proseděl celý zápas na lavičce náhradníků. Real Valladolid podlehl Granadě 1:2.

Jesús Vallejo (Granada)
V semifinále Copa del Rey s Athleticem Bilbao začínal Jesús Vallejo na lavičce, ale po zranění Antonia Puertase po poločasové přestávce vyběhl na trávník. Úvod neměl dobrý, protože zaspal při bránění Raúla Garcíi i Inaki Williamse, následně se ale dostal do tempa a byl spolehlivý. Bilbao nakonec vyhrálo 1:0.

V ligovém klání s Realem Valladolid se španělský obránce nedostal do nominace, pravděpodobně kvůli nějakému drobnému zdravotnímu problému, protože o něčem vážnějším Granada neinformovala. Jak už bylo zmíněno, v tomto utkání Granada porazila Real Valladolid 2:1.

Zdroj: AS, Marca, WhoScored