Jaycee Carroll hrdinou dnešního basketbalového el Clásica

| Baloncesto | Milánek

Šesté basketbalové el Clásico letošní sezóny bylo střetnutím dvou mužstev unavených zápolením v Eurolize a oslabených několika absencemi. I když bylo utkání půl hodiny hodně vyrovnané, v posledních deseti minutách skvělé představení odehrál Jaycee Carroll, autor 26 bodů. Real Madrid tak porazil Barcelonu o třináct bodů (91:78) a navýšil na ní náskok v ligové tabulce na čtyři výhry.

Herní tempo od prvních minut diktovali madridisté, ale ani na chvíli se nedalo hovořit o nějaké dominanci, protože se Barcelona naustále držela na dostřel, hlavně díky dobré obraně. Na svěřence Pabla Lasa vyvíjela silný pressing a madridisté tak vedli o několik bodů (26:20), ale nehráli tak svobodně a sebevědomě, jak by si představovali.

Pablo Laso dnes nemohl využít Rudyho Fernándeze, Ioannise Bourousise a Marcuse Slaughtera. Oslabena tak byla zejména podkošová oblast, což vytvořilo ideální podmínky pro Anteho Tomiče (celkem 22 bodů). Stále se ale jednalo o velice vyrovnaný duel, jak na palubovce, tak i ve statistikách.

Real Madrid tradičně po poločasové přestávce exploduje a hodně rychle sebere svým soupeřům chuť bojovat, ale nyní hráčům scházely potřebné síly. Kataláci toho dokázali využít, protože madridisté měli nějakou dobu problém se zakončením svých útočných akcí (54:56).

Rozhodující se ukázala být čtvrtá čtvrtina, která patřila Jaycee Carrollovi. V průběhu deseti posledních minut proměnil téměř každou střelu a že jich nevystřelil málo, nastřílel hned 19 bodů (82:71). Pokud tak někdo očekával vyrovnanou a emotivní koncovku, ten musel být na vynikající výkon amerického basketbalisty naštvaný. Barca už byla bez šance.

91 – Real Madrid (26+18+17+30): Llull (12), Carroll (26), Mačiulis (5), Reyes (11), Ayón (6) – Rivers (-), Nocioni (7), Campazzo (-), Rodríguez (13), Mejri (11).

78 – FC Barcelona (20+18+25+15): Satoransky (10), Navarro (5), Thomas (5), Nachbar (7), Tomić (22) – Hezonja (9), Huertas (4), Abrines (2), Pleiss (8), Oleson (2), Lampe (4).

Zdroj: Realmadrid.com