Jesús Vallejo opět hraje a opět předvádí výborné výkony

| Aktuality | Milánek

Jesús Vallejo se měl v letošní sezóně porvat o místo v Realu Madrid na další rok. První polovina pro něj byla zcela nepovedená, protože ve Wolverhamptonu nedostal téměř žádnou šanci, i když jej na odchod do Anglie přesvědčoval samotný trenér Vlků. Španělský obránce se proto rozhodl pro zimní návrat do Španělska, konkrétně pak do Granady. Tam se po úvodním rozkoukávání usadil v základní sestavě a patřil k hlavním tahounům mužstva. Těžko očekávat, jak se jeho situace kvůli koronaviru vyvine dále, ale Zinedine Zidane si i tak může vytáhnout jisté pozitivní závěry z jeho výkonů.

Podle statistik je totiž Jesús Vallejo hráčem v La Lize s nejvyšším počtem minut bez faulu. Samozřejmě, že toho kvůli svému zimního příchodu neodehrál tolik, jako jiní hráči, ale za dva a kousek ligových zápasů ani jednou nefauloval, což je u hráčů na jeho specifické pozici něco až neuvěřitelného. 185 minut bez faulu ze třiadvacetiletého fotbalisty dělají nejčistěji hrajícího hráče La Ligy.

Jesús Vallejo ve dvou ligových utkáních Granad nastoupil v základní sestavě a andaluský celek inkasoval pouze jedinkrát proti Levante, které jinak střílí celkem mnoho gólů (více než Atlético Madrid či Valencia). V duelu s Celtou Vigo pak svěřenci Diega Martíneze udrželi čisté konto. K tomu přidal odchovanec Zaragozy pět minut v utkání se Sevillou.

Kromě ligových klání má Jesús Vallejo za sebou i těžké souboje v Copa del Rey. Odehrál plných 120 minut s Bajadozem (vítězství 3:2) a 90 minut s Valencií (vítězství 2:1). na trávník se dostal i na druhý poločas v semifinále s Athletic Bilbaem (prohra 0:1). Po příchodu do Granady se tak situace Jesúse Valleja zcela změnila. Na trávníku předvádí výborné výkony a jisté místo má i ve španělské reprezentaci do jednadvaceti let. Po sezóně se pak rozhodne, jestli už zůstane na Santiago Bernabéu nebo zamíří ještě na jednoroční hostování, nejlépe třeba zrovna v Granadě.