Óscar Rodríguez: Mým snem je návrat do Realu Madrid

Óscar Rodríguez: Mým snem je návrat do Realu Madrid

| Rozhovory | Milánek

Tato sezóna byla v tvém podání dobrá. Snil jsi o účasti na Olympijských hrách.
Snažím se pouze odehrát dobrou sezónu. Odjezd do Tokia? To by bylo skvělé ocenění za dobře odvedenou prácii.

Nevěřím, že jsi na Olympijské hry nemyslel...
Samozřejmě, každý by tam chtěl jet, ale je to těžké. O účast totiž bude bojovat úplně každý.

Do boje se zapojil dokonce i Sergio Ramos.
Pokud by jel Sergio na Olympijské hry, tak by to bylo perfektní. Hodně by reprezentaci pomohl.

Udržuješ dobrý vztah s Ramosem?
On je kapitánem a pro všechny je vzorem. Je to hodně přátelský člověk a vždy se chová jako lídr. Příjde k tobě a zeptá se, jak se cítíš, snaží se s tebou neustále mluvit...

Byl jsi nervózní před prvním tréninkem s prvním mužstvem?
Ne, ne, vůbec. Tehdy se moc těšíš na společný trénink s nimi. Přítomnost veteránů ti pomáhá, protože ti dávaji cenné rady, které ti v budoucnu pomohou. Říkali mi, abych ze sebe dával na každém tréninku i v každém zápase maximum.

René Ramos, bratr Sergia, je tvým agentem. Je pro tebe jako rodina?
René je mým agentem, ale je pravda, že k sobě máme hodně blízko. Tak to on má ale nejen ke mě, ale ke všem svým klientům. Vždy se snaží ke každému chovat pěkně.

Stálo ho hodně sil, aby tě přesvědčil k odchodu do Leganés?
Ne, vůbec. René mi nejprve představil všechny možnosti, později jsme si o tom promluvili s rodinou a viděli jsme, že je Leganés nejlepší variantou. Každý řekl svůj názor a všichni jsme měli vliv na konečné rozhodnutí.

Myslel sis, že je hra v La Lize náročná?
Ano, samozřejmě, že ano. Přechod ze Segundy B do Primery je velice náročný. Ale věřil jsem si. Jsem mladý a hodně jsem toužil hrát na této úrovni.

Konkurence byla v Leganés obrovská, ale mohl jsi počátat s důvěrou.
Abych byl upřímný, tak jsem nevěděl, jaké mužstvo má Leganés, protože jsem fotbal moc nesledoval. Neměl jsem ponětí o Leganés, když jsem od něj dostal nabídku. Když se už ale tato nabídka objevila, tak jsem častěji sledoval jeho zápasy, abych viděl, s kým tam mohu hrát. Opět upřímně, některé hráče jsem znal, některé ale nikoliv.

A nyní máš místo v základní sestavě.
To je tak... Nikdo si nemůže být jistý místem v základní sestavě, nic takového neexistuje. Jsem všem vděčný za důvěru. Tady si buď udržuješ výkonnost nebo sedíš na lavičce. Považuji sám sebe za normálního kluka, který si umí vážit věcí, které má. Hodně si toho cením. Proto pro klub odevzdávám maximum.

Měl jsi možnost se cítít hvězdou již v Juvenilu pod vedením Gutiho.
Prosím?! Nikdy jsem se tak necítil. Vždy jsem si myslel, že jsem příliš mladý na La Ligu. Je potřeba jít krok po kroku. Dostat se až do Primery je velice náročné. Myslím si proto, že je potřeba jít postupnými kroky.

Gól proti Barceloně v minulé sezóně hodně změnil tvůj život?
Hodně mi pomohl. Byl to důležitý a nezapomenutelný gól. Ve fotbale je potřeba umět využívat příležitosti. Byl to můj první zápas v základní sestavě. Hrál jsem dobře, vstřelil jsem branku a porazili jsme Barcu. Využil jsem svou příležitost a od té chvíle jsem hrál častěji.

Jsi idolem v Las Navalmorales?
Ne, jsem jen jedním z mnoha. Tam mě znají celý můj život a proto jsem prostě jen jedním z mnoha.

Jde ale vidět, že máš rodné město moc rád.
Několikrát jsem tam vzal své spoluhráče, zejména z Castilly. Doma se cítím nádherně.

Koho jsi tam třeba vzal?
Achrafa Hakimiho, který je nyní v Borussii Dormund. Také Manu Hernanda...

A Reguilóna? Toho považuješ za svého bratra...
To je pravda. Když jsme spolu byli v Castille, tak jsme se začli kamarádit a dokonce jsme spolu jeli na dovolenou. Jsme stále v kontaktu, protože je to dobrý člověk.

Zaslouží si všechno, co jej potkalo?
Samozřejmě. Raguilón více než kdokoliv jiný, protože pracoval hodně tvrdě už od dětství. Když byl mladší, tak neměl štěstí, ale díky práci si všechno vybojoval. Také dokáže využívat svůj moment.

Raguilóna uvidíme jednoho dne v Realu Madrid?
V Seville předvádí dobré výkony a může se vrátit. Může zamířit zpět do Realu Madrid, protože má všechno, aby tam mohl být.

Ty také hraješ v Leganés hodně a jsi nedotknutelný.
Nikdo není nedotknutelný. Ujišťuji tě, že pokud děláš na hřišti něco špatně, tak to žádný trenér nevydrží. Ale pokud se prezentuješ dobře, tak proč bys neměl hrát?

Pokud má někdo důvěru, tak se hrou zlepšuje.
Sůvěra je ve fotbale hodně důležitá. Mauricio mne důvěrou obdaroval od samotného počátku. To nemohu popřít a jsem mu za to moc vděčný.

A Leganés hodně vděčí tobě...
Když jsem tady přicházel, tak jsem věděl, co mě čeká. Věděl jsem, že musím hodně pracovat jak v útoku, tak také v obraně.

Pellegrino změnil tvůj život?
Nevím... Mohu ale říct, že mu v mé kariéř vděčím za mnohé. Za několik let si na něj budu zcela určitě pamatovat jako na důležitého trenéra pro mou kariéru. Je mám prvním trenérem v La Lize, právě on mi umožni debutovat a hodně mi pomohl.

Hodně ti pomohl také Guti...
Samozřejmě, že ano. Guti si prožil totéž, co jsme si prožívali my v Realu Madrid. Dokázal uspět jako hráč a dával mi velice dobré rady jak na hřišti, tak i mimo něj.

Pomáhal ti více, protože nastupuješ na pozici mediapunty?
Ne, absolutně, choval se ke všem stejně. I když je samozřejmě pravda, že mi možná radil více, protože nastupoval na stejné pozici.

On ale nepomáhal obraně tak jako ty...
Ale Guti měl výjimečný talent...

A jako trenér je náročný?
A jak! na trénincích i v zápasech toho od nás vyžadoval hodně. Díky němu jsem se zlepšil, protože mi důvěřoval a pomohl mi se vcítit do role lídra, díky čemuž jsem si i více začal věřit.

Jsi specialistou na přímé kopy. Jakto, že ti tak jdou?
Nevím, opravdu. Je potřeba mít dobrou střelu a krok po kroku ji ještě více zlepšovat. Jeden trenér v canteře mi radil, jak se v tomto ohledu zlepšit.

Kdo to byl?
Ballina. Hodně se mnou pracoval a hodně mi v tomto ohledu pomohl.

I v Leganés jsou specialisté na přímé kopy.
Ano. Gerard Gumbau, který tady už není, střílel hodně dobře. Měl neuvěřitelnou střelu. V Castille se mi líbil také Quezada.

Když hovoříme o přímých kopech, ty dokázal využívat také Zidane.
Tak to jsou už veliká slova...

Určitě sníš, že se jednoho dne vrátíš do Realu Madrid.
Celý svůj život jsem byl v Realu Madrid a mým snem je, že se tam vrátím. Vím, že to může vypadat jako náročný úkol, ale je možný. I přechod do Primery byl těžký a podařil se mi. Jdu krok po kroku, ale nyní myslím pouze na Leganés.

Rozumím, že je pro tebe důležité, abys zůstal v klidu.
Tak tomu je. Spěch ještě nikdy nikomu nepomohl. Pokud jdeš příliš rychle, tak se můžeš zničit.

Zdroj: AS

Komentáře

Holoubek
Holoubek

Pro mě moc sympatický hráčík se skvělou kopací technikou. Jestli někdy bude tahounem Realu nevím, ale myslím, že kvality minimálně do širšího kádru má. Určitě ale ne teď. Chce to hostovačku v nějakm klubu co hraje (o) poháry, a kde je ta úroveň vyšší a až potom případně k nám. Jak on sám říká, musí jít postupnými kroky.

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Dobrý rozhovor. Chtělo by to hostování v nějakém kvalitní týmu a evropské poháry, pak by měl šanci na návrat do RM.

Real Siempre
Real Siempre

thumbsup odpovedi na pohodu, zadny nos nahoru. I jemu bych pral prosazeni se, ale bude to slozite.

Real_M
Real_M

Super rozhovor, vidno že chlapec to ma v hlave dobre nastavene... Zálohu mame celkom nabitu takže určite ešte do lepšieho týmu na hostovačku ako Ode a potom sa uvidí..

janinho
janinho

chlapec vyzera mat v hlave poriadok, velmi dobre napreduje thumbsup ten co s nim robil rozhovor sa mu na moj vkus trosku moc pchal do zadku, ale inak som sa dozvedel dost zaujimavych informacii, lebo oscara som velmi nepoznal smile

Gristo
Gristo

thumbsup kdybych si měl vybrat z té trojice Ødegaard, Kubo, Óscar jednoho, který by byl v příští sezóně začleněn do prvního týmu, byl by to asi právě Óscar...

RMCF
RMCF

Pokud bych uvažoval Srdcem tak jo, ale kvalitativně je momentálně Martin dost před ním...

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Mohl by to vzít přes Getafe, to je ideální mezistupeň mezi Leganés a Realem, zahrál by si evropské poháry, zůstal by v Madridu a Pepe by mu určitě dal dostatečný prostor.

Real Siempre
Real Siempre (upraveno: )

To by slo, byl by blizko, na ocich, a kolem sebe nejakou konkurenci. Trenera ponecham bez komentare, protoze tezko rict, jestli tam zustane.

Santos Trinidad
Santos Trinidad

To podle mě záleží hlavně na dvou faktorech, jestli uděláme LM, a jestli zůstane Cholo u Atletů, ale osobně věřím, že Pepe zůstane, současné Getafe je jeho dítě smile

Real Siempre
Real Siempre

Dite nedite, ani trenerska kariera neni buhvijak dlouha. Mel by zkusit vetsi klub, pokud by prisla prilezitost.

Santos Trinidad
Santos Trinidad (upraveno: )

Tak mimo Španělsko podle mě nepůjde a ve Španělsku těch reálných cest nahoru zase tak moc není...

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka (upraveno: )

To by asi šlo, ale Getafe musí určitě mít poháry a tým se nesmí rozpadnout. Sice to není úplně ten top na rozvoj třeba jako BVB, ale určitě by to nebyl krok vedle.

Holoubek
Holoubek

Getafe není špatná variana, jen mě napadá, že by mohl k Sockám, kde by vyplnil místo po Martinovi, který by se v létě vrátil k nám. biggrin

Holoubek
Holoubek

Kubo není v jistém základu ani v Mallorce, u něj bych viděl napřed sezonu někde opět na hostování, kde by měl být tahounem, i kdyby to mělo být opět v Mallorce nebo někde trošku výš týmu kolem 10 místa. Na Socky, pokud budou hrát Evropu má Kubo ještě čas.

Real Siempre
Real Siempre

Socky taky ale vubec nemusi zustat takhle pohromade. To staci, aby odesel Martin a Oyarzabal (nemluve treba jeste o dalsich), a jsou hned o dost slabsi.

olinho
olinho

vidiet, ze chlapec je rozumny, drzim palce

LosMerengues
LosMerengues

Otázka na najvyšších: Kde zmizli krátke správy? frightened biggrin

Milánek
Milánek

Už se téměř nevyužívaly a ta troška se napíše přímo jako články wink

Šigy
Šigy

Oscara mám rád, tak bych byl rád, kdyby si pár sezón za Áčko zahrál thumbsup

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.