Real Madrid 90:70 Anadolu Efes SK

| Baloncesto | Milánek

Bylo nutné si počkat až do konce. Basketbalisté Realu Madrid odehráli znamenitou poslední čtvrtinu, ve které ovládli do té doby vyrovnaný duel s Anadolu Efes SK. Turecký celek nakonec porazili o dvacet bodů (90:70) a vyhráli tak svou euroligovou skupinu.

Hráči obou mužstev se více soustředili na ofenzívu. Real Madrid skoro všechny své body nasázel z podkošového území, kde vládl skvělý Ioannis Bourousis. Řecký reprezentant během prvních deseti minut nasbíral 11 bodů a 5 doskoků a byl rozhodně nejlepším mužem na palubovce.

Hodně vyrovnaný souboj (25:25) se hrál v poklidném tempu. Domácí obranu narušoval zejména bývalý madridista, Dontaye Draper. Hrdinou druhého dějství se stal ovšem jeho rodák, Kelvin Creswell Rivers. Právě on přejal roli Ioannise Bourousise a úspěšnými akcemi dostal své spoluhráče do čtyřbodového náskoku (47:43).

Poločasová přestávka toho moc nezměnila. Basketbal byl nadále hodně napínavý a vyrovnaný. Dušan Ivkovič, trenér Efesu, se snažil svým svěřencům natlouct do hlav, že utkání mohou vyhrát pouze při zlepšené defenzívě. Ti si ale nevzali rady trenéra k srdci a ihned po oddechovém času umožnili svému soupeři nastřílet osm bodů v řadě (69:61).

Real Madrid rozmontoval obranné šiky hostů a se stále větší úspěšností se dostával do střeleckých pozic. Bodový rozdíl nakonec narostl na sedmnáct bodů, po čemž hráči Efesu rezignovali.

90 – Real Madrid (25+22+22+21): Llull (6), Fernández (17), Mačiulis (-), Nocioni (4), Bourousis (19) – Rivers (10), Campazzo (2), Reyes (12), Ayón (10), Carroll (10).

70 – Anadolu Efes SK (25+18+18+9): Draper (-), Janning (10), Perperoglou (11), Lasme (6), Sarić (11) – Balbay (-), McGrath (2), Osman (4), Korkmaz (7), Kilicli (10), Bjelica (9).

Zdroj: Realmadrid.com