Real Madrid doslova rozdrtil Crvenou Zvezdu

| Baloncesto | Milánek

Fanoušci udělali dobře, když pozdní čtvrteční večer strávili v Placio de los Deportes a sledovali tak návrat mužstva, které v minulé sezóně vyhrálo úplně všechno. Real Madrid odehrál výtečný zápas a hodně jistě si připsal první vítězství v Eurolize. Porazil Crvenou Zvezdu o sedmadvacet bodů (98:71) a vrátil tak všem madridistům krásné vzpomínky na uplynulé měsíce.

Madridisté byli od úvodních minut mnohem lepší a rychle si vybudovali dobrý náskok (19:2). Srbský celek měl veliké problémy s jejich intenzivní obranou, což vedlo k velice nízké střelecké produktivitě. Během prvních devíti minut vstřelili hosté jen dva koše a celou čtvrtinu pak prohráli o šestnáct bodů (22:6).

I když už bylo prakticky po zápase, Real Madrid nadále prezentoval takovou hru, jakou od něj fanoušci očekávali. Svěřenci Pabla Lasa si skvěle přihrávali, hodně často se dostávali do čistých střeleckých pozic a v poklidu kontrolovali průběh utkání. Atraktivní akce tak byly k vidění již v prvním poločase, kdy náskok překročil třicet bodů (48:16).

Byl to jeden z těch zápasů, kdy mužstvu vyšlo téměř všechno. Real Madrid tento souboj zcela ovládl a hostům nedal sebemenší šanci. A co bylo nejdůležitější - madridisté se celých čtyřicet minut angažovali v obraně i v útoku a bojovali doslova o každý míč, i když bylo o výsledku dávno rozhodnuto.

98 – Real Madrid (22+34+26+16): Llull (11), Fernández (8), Mačiulis (2), Reyes (7), Ayón (16) – Nocioni (5), Dončić (3), Rodríguez (3), Radončić (1), Carroll (19), Thompkins (12), Hernangómez (11).

71 – KK Crvena Zvezda Telekom (6+14+21+30): Gudurić (9), Thompson (4), Mekel (-), Zirbes (15), Nastrić (2) – Rebić (2), Lazić (5), Simanić (10), Tejić (-), Simonović (12), Schortsanitis (3), Jović (9).

Zdroj: Realmadrid.com