Rozhovor s Álvarem Arbeloou

Rozhovor s Álvarem Arbeloou

| Rozhovory | Milánek

"Dostal jsem mnoho zásahů, když jsem měl slabší období. Ale přišel moment, ve kterém jsem se přestal bát médií a začal jsem říkat to, co si opravdu myslím. Jsem na to hrdý, i když vím, že bych vypadal mnohem lépe, kdybych se vydal cestou jiných, čili nedělal žádné problémy a neříkal to, co si myslím."

"Přestup Danila je skvělou zprávou pro Real Madrid. Je skvělý, stála o něj polovina Evropy. Situace? Ano, upřímně, líbí se mi v Realu Madrid. Nebyl bych tak šťastný na žádném jiném místě a chci zůstat i poslední rok z mé smlouvy. Nevidím tento přestup jako můj odchod, ale vím, co znamená angažmá v Realu Madrid. Byli lidé, kteří mne odrazovali od přestupu dotohoto klubu, ale přišel jsem mezi nejlepší a věděl, že takoví hráči budou nadále přicházet každý rok. Vzkaz Danilovi? Vítej. Přijmeme tě tady, jak nejlépe to bude možné."

"Jestli lituji společné fotografie s trenérským štábem Mourinha? Ne, naopak, jsem na ní hrdý. Nechal jsem ji zvětšit a vyvolat a poté se mi všichni podepsali. Visí u mě doma, protože se jedná o fotografii s přáteli. Mourinhista? Objasnil jsem to v posledním rozhovoru. To neznamená, že je José mým idolem."

"Jiní přátelé v šatně? Diego, Xabi, Albiol, Callejón... Ale mám skvělý vztah s mnoha hráči."

"Jestli byl odchod Xabiho zradou? Vůbec ne. Xabi byl k Realu Madrid upřímný. Věděl, že je Kroos jeho nástupcem a ten to už dokázal. Xabi viděl, že je jeho pozice pokrytá. Moment jeho odchodu? Tak to někdy bývá. Nečekal, protože čekat nechtěl. Jasně to viděl až v tomto momentu, zjistil, že chtěl odejít, protože uznal, že to bude při přestupu Kroose to nejlepší. Hrál jsem s ním asi sedm let a proto jsme byli jako bratři."

"Casillas? Toto téma je uzavřené. Je to jako sněhová koule, začalo to maličkostí. Nejde tady o nějaká utkání nebo gesta. Je potřeba být nejlepším spoluhráčem pro spoluhráče a nejlepším hráčem pro trenéra. Já bych chtěl toto téma uzavřít. Nechápu, proč na nás oba všichni tak tlačí, že se musíme sejít a vše si ujasnit. Mezi Casillasem a Arbeloou není problém. Čas způsobuje, že se všechno promíjí. Kapitán? Je jím už mnoho let. Nejlepší je to, že se mohl učit od ostatních a jeho učiteli byli Hierro či Raúl."

"Odchod Lópeze? Bylo to jeho rozhodnutí. Vím, že je šťastný a má radost, že už nehraje pod tak velkým tlakem. Všichni víme, že je Iker symbolem Realu Madrid a byli novináři, kteří chtěli, aby hrál a proto útočili na Diega. Bylo mnoho lidí, ale Iker si vybojoval právo být mnoho let nejlepším na světě."

"Cristiano se cítí dobře. Proti Barceloně vstřelil branku a odehrál dobrý zápas. To ale není nejdůležitější a chtěl bych se ho tady zastat. Lidé k němu byli nespravedliví, protože pokud je někdo profesionálem a vzorem, pak je to Cristiano Ronaldo. Měli jsme epochu Di Stéfana, nyní máme tu Cristianovu. Lidé k němu nebyli spravedliví."

"Ancelotti se od Mourinha liší, jaždý má své postupy. Jsou to dva velicí trenéři, kteří vyhráli všechno. Ancelotti má ale také charakter a už to dokázal. Je těžké kontrolovat 25 egoistů, kteří chtějí hrát. Je potřeba být náročným, ale používal i svou volnou ruku, i ruku tvrdou."

"Neplánoval jsem ještě následující sezónu. Jsem spokojený v Realu Madrid. Když se ráno probouzím a vím, že jsem hráčem Realu Madrid a musím jet do Valdebebas, tak jsem nesmírně šťastný. Zůstanu tak dlouho, jak si to klub bude přát. Mým snem je to, abych tady ukončil kariéru."

"Role v šatně? Máme štěstí, že je tady mnoho hráčů již dlouhou dobu. Jako veteráni se staráme o atmosféru. Role DJ mají na starosti Marcelo nebo Ramos. Nejhorší hudbu pak pouští Karim, francouzský rap. Já rozhodně volím španělský pop."

"Oblíbený stadion? Santiago Bernabéu."

"Nejlepší hráč, se kterým jsem hrál? Cristiano."

"Pozice trenéra v budoucnosti? Bylo by to zajímavé, ale nevím, jestli bych to zvládl, protože je to těžká práce. Vždy přemýšlím, co bych v dané situaci dělal, ale nakonec rozhodnutí nezáleží na mě a proto mohu být v klidu."

"Hierro? Hodně nám pomáhá. Minulý rok tak činil Zizou, nyní jeho práci odvádí Fernando."

"Pískot na Casillase? Nikomu se nelíbí, když pískají na spoluhráče, ale Bernabéu už vypískalo nás všechny."

"Je známo, že mají různí hráči různé vztahy s trenéry. Jakmile Ancelotti odejde, tak také zůstanou různé vztahy. Máte právo se ptát všech, co si myslí o Mourinhovi. Slova Pepeho o lepší atmosféře na cizích stadionech? Pepe toho ví málo o Realu Madrid, pokud si nepamatuje, jak se k nám chovali. Vždy to bylo stejné, nikdy nám neházeli klacky pod nohy, ať už nás trénoval kdokoliv."

"Podpora pro trenéry? Před Mourinhem byl Pellegrini a i toho jsem bránil. K cestě za tituly potřebuješ sjednocené mužstvo a trenéra. S Ancelottim mám také dobrý vztah a budu jej bránit, když to bude potřeba."

"Další spolupráce s Mourinhem? Bude to těžké. Nikdy mne nepřemlouval k odchodu do Anglie. Možnost návratu do Realu? Samozřejmě. Proč ne? Co by tomu bránilo? Real má otevřené dveře před každým trenérem. Je to skvělý chlap, proč by se nemohl vrátit? Jaký měl vztah s hráči? Podle mě dobré. Byl zaveden jistý stereotyp, který byl nakonec všemi rozhozený, ale s většinou hráčů měl dobrý vztah."

"Nacho je fenomén, získává si mé uznání každý den. Mám k němu výjimečný vztah. Když máme volno, tak ho vždy potkám ve Valdebebas. Zaslouží si hrát v Realu, má před sebou dobrou budoucnost."

"Nevím, co je s novou smlouvou pro Ramose. To je jeho osobní záležitost. Jako jeho spoluhráč a madridista doufám, že Sergio zůstane. On ví, že mu nikde jinde nebude lépe a klub ví, že existuje pouze jeden Sergio Ramos."

"Odchod Di Maríi? Každý se nějak rozhoduje a já mu přeji jen to nejlepší."

"Bale? Nevím, jestli je to opravdu kampaň, ale někteří si na něj zasedli. On si vede skvěle od samotného počátku, byl klíčový v Copa del Rey i Lize Mistrů. Ne to výjimečný fotbalista. Mnoho novinářů kdysi útočilo na Modriče a dnes jsou naprosto v tichosti. S Garethem to bude stejné."

Zdroj: El Chiringuito

Komentáře

Mára
Mára
No je fakt, že je hodně otevřenej, ale některým (např. Pepe) se to líbit asi nebude...
furry
furry
Docela mimo říkat o Pepem, že ví málo o Realu Madrid, když je v Madridu 8 let.
Milánek
Milánek
Taky mě to trošku zaskočilo..
TOMMY
TOMMY
Tj, navíc si myslím, že má Pepe pravdu. Za dob Mourinha se na Real více nadávalo a pískalo než teď. Arbeloa je madridista o tom žádná, ale podle mě, až velmi otevřeně mluví s novinářemi o stavu co se dělo před pár lety. Místo aby na podobné otázky zareagoval jako ostatní hráči s tím, že to zahrají do autu a odseknout nějakou otřepanou frázi, tak právě u Arbeloy ví, že se vždycky rozpovídá. A někdy až moc.
Superreal
Superreal (upraveno: )
Arbeloa je na svou uprimnost jeste k tomu ocividne hrdy, jak otevrene prohlasuje hned v prvni odpovedi. Nepochopte me spatne. Uprimnost je krasna a leckdy nesmirne dulezita vlastnost, ale nekdy by naopak prospel i kus sebekontroly, nez za kazdou cenu razit cestu "po me potopa". Takove chovani shledavam infantilnim a nevyspelym! A navic (novinari) zneuzitelnym. Mel by zacit hrat sachy.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.