Rozhovor s Andrijem Luninem

Rozhovor s Andrijem Luninem

| Rozhovory | Milánek

"Hodnocení hostování v Oviedu? Nemohu ho hodnotit, protože jsem tam nestrávil mnoho času, ale určitě bych tam chtěl dokončit tuto sezónu. Mohu říct, že mi Oviedo vůvěřovalo, dalo mi minuty na hřišti a jsem jim za toto gesto vděčný. Je pravda, že jsem tam byl krátkou dobu, ale bylo to pro mne lepší než nic. Odehrál jsem devět či deset zápasů a to je rozhodně lepší, než kdybych neodehrál nic. Opakuji, chtěl bych tam dokončit sezónu.

"Proč to nevyšlo ve Valladolidu? To se musíte zeptat trenérů z Valladolidu."

"Jak došlo k přestupu do Realu Madrid? Nemohu to popsat krok po kroku, protože to sám nevím. Mohu prozradit jen to, co vím. Nejprve mi sportovní ředitel mého klubu na Ukrajině řekl, že má o mě zájem Real Madrid a že mě chce koupit. Když jsem to uslyšel... pocítil jsem různé emoce. Byl jsem šťastný, ale také trošku znepokojený, protože to je obrovská úroveň, chápeš? Ale nakonec to byl můj dětský sen a proto jsem byl šťastný. Odpověděl jsem, že samozřejmě, že jsem této možnosti nakloněný. A poté se to stalo. Přiletěl jsem do Madridu, promluvil si s klubem, treénry, vedením, prezidentem, prošel jsem lékařskými testy a podepsal smlouvu."

"První návštěva ve Valdebebas a na Bernabéu? Ach, cetrum a stadion... Je to něco neuvěřitelného, imponujícího, vynikajícícho, současného. První dny jsem bydlel ve Valdebebas. Pokoje jsou tam komfortní a hodně příjemné. Máš tam všechno, abys mohl pracovat a zlepšovat se. Opravdu je tam úplně všechno. Pamatuji si také první zápas na Bernabéu. Chytal jsem asi 20 minut. Atmosféra je neuvěřitelná a lidé hodně tlačí a podporují tě."

"Nabídky z jiných klubů? Měl jsem jiné možnosti, ale to nemělo žádný význam. Když tě chce Real Madrid... Jak jsem řekl, byl to klub mých snů. Proto jsem nepřemýšlel a neměl jsem nakonec žádné jiné varianty."

"Následující sezóna? Nevím, co se stane. Opravdu to nevím. Uvidíme. Jasně, že bych se chtěl vrátit do Realu Madrid a bojovat o pozici brankářské jedničky. Ale uvidíme, co bude za nějakou dobu, co si bude myslet trenér a jaká bude situace po karanténě. Snad všechno dopadne dobře."

"Courtois? Thibaut má obrovskou úroveň. To je jasné. Bez kvality by nehrál v Realu Madrid. Libí se mi na něm mnoho věcí. Třeba jeho výška, má téměř dva metry. Je mi trochu podpobný a líbí se mi, jak využívá své přednosti, jak dokáže reagovat. Prostě se mi líbí, jak dokáže v brance využít svou výšku."

"Samozřejmě, že si věřím, že mohu chytat v Realu Madrid. Pokud bych si to nemyslel, tak by nemělo smysl do tohoto klubu přestupovat. Udělám všechno, abych toho dosáhl. Kdy? To nevím, ale jakmile příjde ten moment, tak jsem si zcela jistý, že to bude jedna z nejlepších chvil v mém životě, možná úplně ta nejlepší."

"Florentino Pérez? Přijal mě perfektně. Já jsem byl samozřejmě trošku nervózní, ale všechno dopadlo dobře. Obdaroval dárky celou mou rodinu. Trošku jsme si promluvili a mohu přiznat, že po takovém rozhovoru s prezidentem jsem se cítil lépe, více jsem si začal věřit."

"Rady od trenérů brankářů Realu Madrid? Radí mi, jak se mohu zlepšit. Roberto Vázquez vidí, co mi jde a co mi zase nejde, co musím zlepšit. Radí mi hodně věcí a říká mi, jak se mohu stát lepším."

Zdroj: MadridistaReal

Komentáře

Gristo
Gristo

Další sezónu prosím jako 2... pray

Michal Andrš
Michal Andrš

Skoda,nebyt tech cachru s PSG a Keylorem az na konci prestupaku, uz to tak mohlo byt letos a verim ze by si s tou pozici poradil...

Real Siempre
Real Siempre

No ne, my se taky nekde shodneme? Nevidane.

Gristo
Gristo

thumbsupsmile (pokud to bylo mířeno na mě)

dod1al
dod1al

...podobne si myslím, že Lunin má potenciál byť alternantom Courtois-a a "vyrásť" za pár sezón na brankárskom poste na č.1 - teda pokiaľ sa za ten čas neukáže niektorý z brankárskych nádejí /Moha, Altube, Canizares, Fuidias/ako "nový Iker", to by bol dar z nebies pre RMCF a bude súperiť s Lunin-om

Melo
Melo

Kurtoá poslední dobou pár střel polapal, takže pokud borec chce ve 21 letech sedět na lavici, může zůstat. Já být na jeho místě zrdhám.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.