Rozhovor s Carlo Ancelottim

Rozhovor s Carlo Ancelottim

| Rozhovory | Milánek

Jak se cítí mužstvo?
Je to finále a mužstvo je na něj připraveno. Mužstvo se cítí dobře, věří si. Chceme tento rok dobře zakončit. Jsme klidní a sebevědomí.

Existuje riziko, že by si James nebo Ramos v případě startu mohli obnovit zranění?
To jsou dvě odlišné situace. S Jamesem nebudeme vůbec riskovat, protože už od středy trénuje s mužstvem. Trošku jiná situace je u Sergia, který měl malý svalový problém. Uvidíme, jak se bude cítit na tréninku. Vyslechneme si také lékaře a poté se společně rozhodneme.

Jste znepokojený, že si San Lorenzo vynutilo změnu rozhodčího?
Abych řekl pravdu, tak si nemyslím, že by se něco stalo. FIFA už dlouhou dobu hovoří o Fair Play a myslím si, že tomu tak bude. Vůbec nás to nezajímá. My musíme hrát a rozhodčí pískat. 

Jak jste připravoval mužstvo na finále?
Snažil jsem se ho připravit co nejlépe. viděl jsem mnoho zápasů San Lorenza. Musíme hrát na maximum.

Podařilo se vám vnést klid do šatny Realu Madrid, jste skvělým trenérem, ale také psychologem. Momáhá vám, že jste byl hráčem?
Jsem pouze trenérem, chci být pouze trenérem. Snažím se pracovat jak nejlépe umím a mé zkušenosti z dob, kdy jsem byl hráčem, mi pouze pomáhají. Snažím se udržovat dobré vztahy s hráči.

Co tento Real Madrid může ještě zlepšit?
Musíme na hřiště přenést všecny své technické kvality. V samotném zápase ale nevyhráváš jen díky kvalitám. Ve hře je také organizace a bojovnost. Je potřeba odehrát kompletnější zápas, než je tomu u tvého soupeře.

Nastoupí zítra Chicharito?
Chicharito nám hodně pomáhá, ale nenastoupí v základní sestavě. Pracuje ale profesionálně. Vždy jsem svým hráčům říkal, že není důležité nastupovat od první minuty, musí hrát pouze dobře tehdy, když dostanou šanci. Ve finále Ligy Mistrů odehráli důležitou roli Isco s Marcelem, kteří přišli z lavičky.

Zdroj: Realmadrid.com

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.