Rozhovor s Dani Ceballosem

Rozhovor s Dani Ceballosem

| Rozhovory | Milánek

Pro někoho, kdo nesleduje Premier League, jak vypadá tvá současná situace?
Nyní máme malou přestávku. Do konce zůstalo 13 kol a jsme stále živí. V Premier League tě tři výhry katapultují na do horních pater tabulky. Ztrácíme 10 bodů na Ligu Mistrů a je to dobrý moment, aby se mužstvo vydalo jedním směrem a dosáhlo vytyčených cílů. Po osobní stránce jsem se vrátil po velice těžkém zranění, prvním v mé kariéře. Měl jsem zranění stehna a lékaři mi řekli, že to rozhodně není něco normálního a že musím být opatrný. Kupředu jsem šel jen pomalu, protože jsem se bál, že si zranění obnovím. Prakticky 2-3 týdny se ale cítím dobře a nyní se musím dostat do tempa, abych se vrátil do nejlepší formy.

Proč ses léčil ve Valdebebas?
S lékaři Arsenalu a Realu Madrid jsme se shodli, že pro mne bude rehabilitace v Madridu nejlepší i kvůli tomu, že znám jazyk a že znám i všechny lékaře a fyzioterapeuty. Dnes jsem velice spokojený, protože to bylo to nejlepší rozhodnutí. 1,5 měsíce jsem byl v Madridu a vrátil jsem se do Londýna na testy, které potvrdily, že je vše v pořádku."

Mohl ses vídat se spoluhráči a Zidane?
Všechno bylo domluveno s prezidentem i trenérem. Musím jim poděkovat, protože mi řekli, že jsem stále hráčem Realu Madrid a pokud se tady musím vrátit na rehabilitaci, tak s tím nebude sebemenší problém. Věděl jsem, že tam nemohu chodit v čas určený pro první mužstvo, ale i když jsem na ně narazil, tak nebyl žádný problém. Mohl jsem si promluvit s mnoha spoluhráči. Všichni, také fyzioterapeuti a zaměstnanci klubu, říkali, že se jim po mě stýská, protože mne mají rádi. Jsem hrdý, že tomu tak je. Viděl jsem se také s trenérem, který řekl, že sleduje zápasy Arsenalu. A také na to jsem hrdý.

Co se v Arsenalu učíš?
Všechno. Každý hráč na světě by si chtěl ve své kariéře zahrát v Premier League. Já jsem toho dosáhl ve velice mladém věku. Miluji fotbal a kdo miluje fotbal, ten musí milovat i Premier League. Jedná se o ligu, která je oproti té španělské fyzicky náročnější a i po taktické a technické stránce tady směřují gigantickými kroky kupředu. Je to hodně konkurenceschopná soutěž.

Nenudíš se v Londýně? A jak ti jde angličtina?
Vůbec ne. Ať už to bylo v Madridu nebo nyní Londýně, rád trávím čas doma s rodiči a rodinou, sestrami, přítelkyní... Tuto sezónu jsem navíc bral jako možnost naučit se anglicky a nemám čas na nic jiného. Nekdy chodím na procházky. S sebou jsem si vzal PlayStation, ale ani jednou jsem prakticky nehrál. Hodně se věnuji angličtině, protože jsem na hostování pouze na rok a mohu se naučit řeč, která je klíčem k mnoha dveřím. Mám klubového učitele a týdně mám čtyři dvouhodinové lekce. Dnes rozumím 80% věcem a hodně mluvím.

Unai Emery řekl, že jsi hráčem s velice dobrou mentalitou a že si jen ty sám můžeš určit hranice. Jaká je tvá zkušenost s tímto trenérem?
Unai byl klíčový v tom, že jsem si vybral Arsenal. Kromě toho, že je Arsenal obrovským klubem, jsem se pro něj rozhodl i proto, že si Unai pro mne přijel prakticky až ke mě domů a řekl mi, že mě po fotbalové stránce obdivuje už od dob v Betisu.

Hodně tě zasáhla výměna trenéra z Emeryho na Artetu?
Jsem naštvaný, protože jsem nikdy nebyl zraněný a tady jsem se zranil v situaci, ve kterém se mužstvo začalo trošky sypat. Vypadl jsem, když bylo mužstvo na 5.-6. místě se 3-4bodovou ztrátou na Ligu Mistrů. Sledoval jsem zápasy Arsenalu a viděl jsem, že máme obrovské problémy. Cítil jsem se bezradně a byl jsem naštvaný, že nemohu pomoct trenérovi, který mi tak věřil.

Arteta na tiskové konferenci řekl, že se nejprve musíš dostat do formy a až tehdy se vrátíš do hry. Co přesně řekl tobě?
Mikel bude velikým trenérem. Učil se od Pepa a má herní filozofii, do které podle mého názoru dokonale pasuji. Je pravda, že do klubu přišel ve složité situaci, ale opakuji, že je to trenér, kterého nyní Arsenal potřebuje. po návratu jsem s ním pracoval pouhé dva týdny a nyní musím ukázat, že jsem připraven hrát v Arsenalu. Po zimní přestávce budu důležitým hráčem.

Hodně se ale spekulovalo o odchodu do Valencie. Byla to pravda?
Nikdy jsem neměl poklidné přestupové období, ani v zimě, ani v létě. V prvním roce v Betisu se o mne zajímali v Realu Madrid a Barceloně. Poté jsem podepsal smlouvu s Realem Madrid a už v lednu mne chtěl opět Betis. Po EURU byl Arsenal a nyní opět jiné kluby... Díky tomu vidím, že se mi asi nedaří nejhůře, pokud panuje zájem z jiných klubů. Pravda je ovšem i to, že hledám stabilitu v jednom klubu a rozhodl jsem se zůstat v Arsenalu, protože mi věřil a já se mu chci odvděčit.

V létě tě chtěl také Klopp... Proč si nevybral Liverpool?
Jsem hrdý, že měl zájem také Liverpool, ale vybral jsem si Arsenal, protože mne Emery chytl za ruku a řekl, abychom šli spolu. Klopp je veliký trenér, ale musíš se ohlédnout i na filozofii každého klubu a myslím si, že bych do mužstva Liverpoolu až tak dobře nezapadl. Ale jsem velcie vděčný za jeho zájem.

Nedávno jsi na Twitteru chválil Toniho Kroose: "Nikdo na světě nerozumí týmovému fotbalu lépe." Chováš k němu výjimečný obdiv?
Za dva roky v Realu Madrid jsem v šatně slyšel, že s ním chce každý hrát. Je to chladnokrevný hráč, kterému se ve vypjatých momentech neklepou nohy a je velice inteligentní. Pamatuji si finále Ligy Mistrů v Kyjevě. V prvním poločase hrál Liverpool ve vysokém tempu a nervózní byli i takoví hráči jako Ramos, Modrič nebo Cristiano. Ale podíval jsem se na Toniho nebo také Karima a ti byli až neuvěřitelně klidní a chtěli, aby jim ostatní přihrávali. Vždy bys je chtěl mít po svém boku...

Jak vidíš zmrtvýchvstání Realu Madrid?
Změna Realu Madrid ze sezóny na sezónu byla brutální. Nyní mají defenzívu možná ještě lepší než ofenzívu, ale zásluhu na tom nemají pouze obránci, ale celé mužstvo. Všichni jsou odhodlaní. Real Madrid ví, že vždy vstřelí jednu nebo dvě branky a proto je udržení čistého konta klíčem k tomu, aby získal mistrovský titul. Jdou nahoru a snad to tak i zůstane.

Cítíš, že bys mohl hrát v tomto mužstvu?
Real Madrid je mým klubem a právě jemu patřím. Odešel jsem s jasným úmyslem, abych hrál a měl v jiném klubu vůdčí roli. Myslím si, že bych toho letos v Realu madrid neodehrál tolik, kolik bych si přál a proto jsem se rozhodl odejít jinam, kde budu hrát pravidelně. Sezóna začala skvěle, ale po zranění všechno opadlo. Nyní chci tuto situaci zvrátit.

Přemýšlíš o návratu?
Nyní to neplánuji, soustředím se na Arsenal. Dostanu šanci na návrat do Realu madrid, pokud budu dělat dobré věci v Arsenalu.

Kde tedy uvidíme Ceballose v následující sezóně?
Fotbal se mění ze dne na den. Doufám, že dosáhnu vytyčených cílů v Arsenalu a následně si splním sen a dostanu se s reprezentací na finálový turnaj.

U Luise Enriqueho jsi byl od samotného počátku důležitým hráčem...
Od prvního dne jsem měl jeho důvěru. Pamatuji si, že jsem s Chorvatskem náhle nastoupil v základní sestavě. Mám nahraná jeho pozápasová slova o tom, že jsem jiným hráčem, že jsem dělal to, co jsem ukazoval v reprezentaci do 21 let, že mne nespočetněkrát sledoval v Betisu i juniorských kategoriích. Jeho slova jsem si pouštěl ve chvílích, kdy všechno neprobíhalo zrovna nejlépe...

Myslím si, že jsme tvou nejlepší verzi viděli jen v reprezentacích.
Myslím na to a odpovídám, že ano. Když hraji v reprezentaci, tak se cítím být důležitým hráčem. Sedí mi také herní filozofie a mám vedle sebe hráče, kteří dýchají fotbalem. Moticuje mne také hra za mou vlast, protože je to to nejpěknější, co ve fotbale existuje. Ano, svou nejlepší úroveň jsem prezentoval v reprezentaci. Stal jsem se misrem Evropy do 19 let, vícemistrem i mistrem Evropy do 21 let a k tomu jsem byl vybrán nejlepším hráčem turnaje...

Zdroj: Marca

Komentáře

Real Siempre
Real Siempre

Hezky rozhovor. Tak po pauze pod Artetou hodne stesti a minut na hristi.

olinho
olinho

co maju vsetci s tym copankom? thinking biggrin

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Rozhovor fajn, ale z jeho tentokrát nepřímých odpovědí čtu, že v RM už se nevidí a to ani v Arsenalu a kontakt s Valencií tam byl.

Real Siempre
Real Siempre

Odpovedi mi nepripadaji neprime. Souhlas, ze uz vidi vsechno realneji a sam sebe jinde nez na SB

Real_M
Real_M

Rozhovory s Danim ma bavia... thumbsupsmile snáď sa dvihnuť a ešte ho tu uvidíme juggle

Gristo
Gristo

Jeho budoucnost nevidím v RM... unsure

dod1al
dod1al

Mňa najviac zaujala pasáž rozhovoru o T. Kroos-ovi - ak taký hráč ako D. Ceballos a vyslovili to aj iní skvelí futbalisti,nie len jeho spoluhráči...povie, že Toni je top tímový hráč, tak sa potom musím chechtať nad tými "múdrosťami", ktoré o Kroos-vi občas čítam z radov prispievateľov - o alibizme, prihrávkach dozadu, do šírky, pomalom a nesprávnom pozičnom pohybe...

Fantocci22
Fantocci22

Přesně to samé jsem si říkal já.

Lukáš Černý
Lukáš Černý

Mě překvapilo zmínění Karima, přestože nebyl první. V minulosti o něm mluvil podobně Vinícius a snad i Asensio ...

PuschKing
PuschKing

Presne tie isté pocity pri Tonim a Karimovi-odborníci a mienkotvorci ako vravievaš biggrin

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Vždyť ty dvě věci se navzájem přeci vůbec nevylučují, Ceba tady hovořil o Toniho ledovém klidu, sebevědomí a psychické odolnosti, což ale nevylučuje, že je Toni schopný zahrát špatné zápasy (ostatně vloni jich byla celá řada) ve kterých se prezentuje alibistickými přihrávkami (do zadu či do stran) a pomalým pohybem...

PuschKing
PuschKing

Toni patril k top 3 hráčom minulej sezóny spolu s Karimom a Casem (hodnotenia rôznych portálov). Toni nikdy nevynikal rýchlosťou, ale presne tým, čo popisuje Ceballos... Ak máš okolo seba v zápasoch tím v takom stave, ako bol RM minulú sezónu, pre Toniho hru je ťažké, aby bola na takej úrovni ako túto sezónu. Každopádne aj tak patril k tomu lepšiemu z minulej sezóny...

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Rozumím, ale být nejlepším hráčem v loňském Realu, je asi jako být nejlepší zpěvákem v Luneticu.

PuschKing
PuschKing

Pobavil lol Náhodou svojho času boli riadne úspešní, čo sa s Realom nedá porovnať v minulej sezóne biggrin

Real Siempre
Real Siempre

Tyhle komenty jsou ale zalezitost lonske sezony, ne letoska, nebo se pletu? Loni to bylo priserne, letos je to uplne jiny Toni.

Nasir
Nasir

V tomto se naopak shodneme. smile Proto mi přijde divné, proč s tím dod1al přišel. Navíc kdybych se v tom chtěl šťourat, tak je s podivem, že někdo povyšuje názor Danilose na jakousi bernou minci nebo analýzu Toniho výkonů, když hraje (letos) v jiném týmu a vůbec není s Tonim na hřišti !

dod1al
dod1al

...zaujalo ma to z toho dôvodu, že nebýva zvykom, aby bol taký široký diapazón názorov na špičkového hráča - od chvály kolegov a renomovaných futbalových odborníkov na strane jednej a často povrchnej kritiky fanúšikov/prispievateľov. O žiadnej bernej minci, ani analýze som nepísal... P.S. Mrzí ma, že OBČAS na moje príspevky používaš demagogické formulácie, ja nikomu nevnucujem svoj názor, vyslovil som len svoj wink a to, že pol sezóny hrá Ceballos inde ako Kroos = ako môže hodnotiť jeho hru/?/ si dúfam nemyslel vážne ako argument?? Inak v pohode, rešpektujem tvoj subjektívny názor wink

Nasir
Nasir

Hele, nechtěl jsem se moc dohadovat o této víceméně banalitě, ale nemám ten dojem, co píšeš. Jak připomněl Zbyněk, tak Kroos byl odborníky loni také kritizován, takže není pravda, že na jedné straně jsou údajně odborníci a na druhé údajně "neznalí fanoušci". Ti odborníci jsou na obou stranách a fanoušci ostatně také, Toni má dost fandů. Takže to, co jsi napsal, je spíš taková tvoje tradiční "propaganda", nebo jak to nazvat, nic ve zlém. Zadruhé když si vybereš některé názory na obou stranách, tak máš pravdu, ale u jiných hráčů je to stejné. Každý má mezi fandy nějakého odpůrce (ať už "znalého" nebo naprosto "neznalého").

K té "berné minci" - hele, ty jsi napsal, že "když takový hráč jako Ceballos řekne... že Kroos je top.. tak se chechtáš odpůrcům Kroose a jejich řečem". A to mi teda bernou mincí zavání zcela jasně.

Co se týče P.S, pokud si to myslel obecně, tak budiž, to bychom si mohli vzájemně vyměňovat dojmy. Pokud jsi to myslel konkrétně, tak bys měl napsat, co demagogického jsem teda napsal. A nepsal jsem nic o tom, že Danilos nemůže hodnotit Kroose, to může a neříkám, že se mýlí. Ale když se budeme bavit o Kroosových výkonech nějak blíže, tak je letos prakticky ve stejné pozici jako fans, čili sleduje Real hlavně zdálky v TV. Nic víc, nic míň. Jinak letos je Kroos většinou fans chválen, ne? Proto mi přišlo divné, že jsi s tím přišel. Ale asi jsi měl svůj důvod.

dod1al
dod1al

... thumbsup ja som v pohode, ďakujem za tvoj názor wink

Domis7
Domis7

Pravá Německa mašina biscottos

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Teď si říkám, jestli to trollíš nebo to myslíš vážně? Loni se našli bývalí hráči, kteří Kroose označili za "línou dieslovou mašinu". A kdo z nich má teda pravdu? Loni byl Toni příšerný a jeho kritika byla naprosto oprávněná. Asi něco obdobné jako situace s Courtoisem.

dod1al
dod1al

...Zbynku, tu nejde o ...predminulú, minulú a aktuálnu sezónu. To je o T. Kroos-ovi ako nebojím sa povedať unikátnom hráčovi z pohľadu typológie stredopoliarov. Kroos svoje úspechy v RMCF, aj repre Nationalelf nemusí dokazovať. Ak to niektorí nechápu teraz, tak po jeho odchode z Real-u, alebo výpadku zo zostavy napríklad aj z dôvodu dlhodobejšieho zranenia/poklesu formy bude zrejmé, že jeho nahradenie bude na úrovni "nepostrádateľnosti" CR7 a Ramos-a wink

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka (upraveno: )

To, že je výjimečný fotbalista tady nikdo nerozporuje, ale pokud takový fotbalista hraje pod své možnosti, pak je to hodno kritice. Vidíš, že i teď pokud není v záloze Fede, tak ta hra strašně trpí a řekl bych, že momentálně asi víc, než když tam není Toni.

OneReal
OneReal

Toni a Karim cool

Doczizou
Doczizou

Nikdo neříká, že je Toni špatný. Ale taky nebudeme mít růžové brýle, když hraje zle. A že minulou sezónu to bylo x krát. A to same Karim. Jsou to špičkový hráči.. ale věk taky nejde zastavit. Jinak Dani to má pořad ve svých rukou. Máme narvaný kader a dostat se do zpět, musel by exceloval v Arsenalu.

Domis7
Domis7

Pro španělsky nemluvící prosím?

Real Siempre
Real Siempre

biggrin jo, stane se a nevyhyba se to ani slavnym biggrin

Real_M
Real_M

Ot: Hakim Zyech v lete do Chelsea za cca 40... Myslím ze dobrý kauf thumbsupsmile

Real Siempre
Real Siempre

thumbsup ten kluk je fajn. Docela me prekvapilo, ze pochybuji, jestli bude na PL pripraven fyzicky. Nezdalo se mi, ze by s tim mel problem.

Real_M
Real_M

Ot2: Óde dnes znova gól thumbsupsmile

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.