Rozhovor s Ivánem Helguerou

Rozhovor s Ivánem Helguerou

| Rozhovory | Milánek

"Propuštění Del Bosqueho po mistrovském titulu v rice 2003? Něco se dělo. Chtěli propustit Del Bosqueho a my chtěli, aby zůstal. Nelíbil se nám způsob, jak k tomu došlo. Informovali nás o tom a byla z toho aféra. Prezident s námi nechtěl oslavovat mistrovský titul. Měli jsme jet na radnici, ae v případě odvolání Del Bosqueho to chtělo mnoho hráčů odmítnout. Bylo těžké oslavovat s pocitem, co se stane poté. Nejprve jsme se dohodli, že na radnici nepojedeme, ale potom jsme si to rozmysleli. Dva hráči o této změně nevěděli a proto byli finančně potrestáni. Na dovolenou jsme ale jeli s tím, že jsme nevěděli, co se opravdu stalo, že musel trenér odejít."

"Krize v klubu? Odchod trenéra v tom byl klíčový. Všechno se změnilo. Kapitáni nevěděli, čeho se mají držet, byl vidět evidentní konflikt zájmů. V mužstvu byla kvalita, ale nebyla v něm rovnováha. Později přišli noví hráči, ale odešel Makélélé. Nikdo v mužstvu nechtěl, aby odcházel. Flávio byl velikým fotbalistou, ale když přicházel do Realu Madrid, tak ne vše vypadalo tak, jak jsme si představovali. Makélélé byl klíčovým hráčem, hodně nám v defenzívě pomáhal."

"Slova Roberta Carlose o tom, že si hráči dělali co chtěli a proto musel Del Bosque plánovat tréninky až na odpoledne? Roberto je borec! Každý je jiný, ale mnoho z nás bylo velikými profesionály. Je potřeba to umět dobře vyvážit. Brazilci byli jiní, ale Del Bosque řídil celé mužstvo skvěle. Ano, dal jim trošku větší prostor, ale není pravda, že tréninky odkládal až na odpoledne. Každý den jsme trénovali od 11:00 hodin."

"Los Galácticos? Beckham, Zidane či Figo byli perfektními profesionály. Roberto Carlos a Ronaldo rádi a častěji chodili do města, ale nebylo to rozhodně každý den. Pokud jsme v sobotu vyhráli, tak jsme se setkali na večeři a někam jsme si vyšli. Tímto způsobem to probíhalo. Rozhodně ne tak, jak někteří hovoří, že jsme měli zápas v neděli a někam jsme si vyšli v pátek či dokonce v sobotu. Jsem si zcela jistý, že minimálně 80% mužstva trávilo večery u sebe doma."

"Ronaldovy narozeniny? Na jedné oslavě jsem byl se svou ženou. Ale jakmile se začaly sjíždět autobusy s dívkami, tak mi žena okamžitě řekla, že "padáme" domů. Vím, že totéž udělala i žena Figa. To všechno se dělo v Ronaldově domě, později ho prodal Ramosovi. Po zisku mistrovského titulu zorganizoval velikou oslavu - tehdy ano, tam jsem zůstal až do rána."

"Brazilci? Žili život na plno a proto i v zápasech hráli tak, jakoby běhali po nějakém hřišti v sousedství. Kamkoliv jdou, tak s sebou vezmou své přátelé. Žijí společně s nimi a dávají jim nějakou práci. Měl je Ronaldo a Roberto Carlos také. Nechtějí být prostě sami. Jejich život je o tom, aby byli se svými přáteli a nejbližšími. Nemyslí na jiné věci, počítá se především dobrá zábava."

"Chat zorganizovaný Casillasem? Jsem v kontaktu s mnoha bývalými hráči. Myslím, že si nejčastěji volám s Morientesem a Figem. Také se Makélélém, který pracoval v Ligue 1, ale nevím, co je u něj v poslední době nového. Casillas nedávno zorganizoval chat s veterány Realu Madrid. Největší mluvčí je Roberto Carlos. Vzpomínali jsme na finále v Paříži. Prakticky dvacet let jsme spolu všichni nemluvili a nyní jsme se náhle setkali v jedné skupině."

"Volby na prezidenta Federace? Nejprve jsem si nemyslel, že by Zidane chtěl být trenérem a nyní sám vidíš. Proto jsem byl také překvapený, když Casillas oznámil, že bude startovat ve volbách na prezidenta Federace. Ale on může dělat všechno. Lidé z fotbalu by měli ve fotbale zůstávat. Pro mě je to skvělé řešení a určitě bych mu dal svůj hlas. Rubialese moc neznám, ale o svém hlasu bych vůbec nepochyboval. Iker toho ze sebe dal pro španělskou reprezentaci hodně a určitě ze sebe dá všechno i pro dobro všech Španělů."

"Pozice stopera v Realu Madrid? Vždy na ní hodně trpíš. Musíš dobře vyvážet míč, musíš být agresivní... Uděláš jednu chybu a soupeř jde sám na tvého brankáře. Ale ani život středního útočníka v Realu Madrid není nejjednodušší. Hodně se mluví o Benzemovi, ale podle mě je právě on nejlepším středním útočníkem na světě."

"Život po fotbale? Mám realitní agenturu. K tomu také provozuji trenérské kurzy. Rád cestuji, i když mám někdy z létáni strach. Miluji také umění, jsem sběratelem. Vždy jsem měl zájem o mnoho věcí. Nyní dojde po koronavirové krizi k mnoha změnám. Vždy říkali, že jsem trošku zvláštní - rád se zamknu v pokoji a dělám si tam své věci."

"Počítačové hry? V našich dobách se hrály karty, více času se diskutovalo o zápasech... Pamatuji si, že jsme spolu před finále Ligy Mistrů v Paříži dlouho mluvili, abychom trošku snížili stres. Díky tomu jsme pak měli mezi sebou ještě lepší vztah, byli jsme spoluhrái, ale také přátelé."

Zdroj: AS

Komentáře

RMCF
RMCF

Borec, měl sem strašně rad sestavu s nim a Makelelem na DM a před nima dva genové s dostatečnou volností díky jejich černé práci. Ale dokázal z te pozice udělat i pěkně nebezpečné náběhy...

Melo
Melo

Super prace, rozhovory mam nejradsi. Diky! Ale nechapu ten odstavec o Makelelemu. Proc je tam zamotany Flavio Conceio nebo jak se to pise? Makelele je Claude ne?

Milánek
Milánek (upraveno: )

Děkuji wink Počítalo se, že ho Flávio na hřišti nahradí ne? thinking

Milánek
Milánek

Ale neodešli společně? Teď jsi mě zmátl smile

Melo
Melo

Nevim a hledat se mi to nechce. Kazdopadne po jeho odchodu zaloha vypadala stylem Figo- Guti- Zidane - Beckham bez braniciho hrace a to byl zacatek konce "Galacticos".

Milánek
Milánek

Po odchodu Makélélého hrál v záloze právě Helguera, někdy jak říkáš Beckham s Gutim. Pak tam začal nastupovat Cambiasso ne?

RMCF
RMCF

Já myslím, že v té době už toho moc v zaloze nenahral a byl hlavně na stoperu...

furry
furry

Taky mám ten pocit.

Melo
Melo

Az si uvedomili chybu, tak se na teto pozici stihli vystridat Gravesen, Diarra, Gago, Khedira, Ilarra a Casemiro. Nezavidenihodna pozice, ale Case z nich je asi nejlepsi, i kdyz jsou to vsichni drevaci.

LosMerengues
LosMerengues

Ešte tam bol chvíľu Emerson a môj obľúbený Lass. Určite sú ale Makelele a Case najlepší z nich.

olinho
olinho

je vzdy pekne zaspominat si na tieto casy thumbsup

misinho7
misinho7

Ono ZZ sam vela krat hovoril ze Makelele bol klucom k uspechu, preto teraz neda dopustit na Casemira. Bez takych hracov sa proste tituly vyhravat nedaju.

furry
furry

Škoda, že Flo udělal v první éře tolik chyb, zůstat del Bosque s Claudem mohlo být možná trofejí hafo thinking

Real Siempre
Real Siempre

Prvni odstavec - bohuzel, hodne divna zalezitost, za me dodnes poradne nevysvetlena

Gristo
Gristo

Hodně se mluví o Benzemovi, ale podle mě je právě on nejlepším středním útočníkem na světě.

thumbsupsmile

Santos Trinidad
Santos Trinidad

Tak už jste tři lidi na světě, kteří si to myslí biggrin

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.