Rozhovor s Marco Asensiem

Rozhovor s Marco Asensiem

| Rozhovory | Milánek

"S Cristianem či bez něj jsem do nové sezóny vstupoval s obrovskou touhou si vybojovat místo v základní sestavě a pozici důležitého hráče. A tak se také děje. Začal jsem dobře a nyní i dobře pracuji. Jestli je to bez Cristiana lehčí? Nakonec hrál Cristiano již jako útočník a já jsem odehrál mnoho zápasů na levém křídle."

"Číslo 7? Ano, líbí se mi. Jestli kvůli němu cítí hráč výjimečný tlak? Nevím. Určitě má svou váhu, ale líbí se mi a řeknu jen tolik, že bych nechtěl zakončit kariéru s číslem 20. To hovoří za vše. Jestli bych jej chtěl vyměnit? Ano, ale uvidíme, co se stane."

"Zidane? Vždy mi říkal, abych se nezajímal o to, co není v mé hlavě a abych se neohlížel na to, co se říká mimo klub. Protože tady opravdu všichni hodně mluví, zejména o tom, co se týká Realu Madrid, od kterého mají lidé obrovská očekávání. Radil mi, abych se soustředil pouze na fotbal, abych žil klidným rodinným životem a abych neztratil to, díky čemuž jsem přestoupil do Realu Madrid."

"Počátky na Mallorce? Měl jsem již dříve dobré nabídky, ale zůstal jsem neoblomný. Chtěli jsme s rodinou zůstat právě tam, abych se dobře rozvíjel. Uznali jsme, že se mohu zlepšovat stejně na Mallorce jako ve kterémkoliv jiném klubu a tak tomu také bylo. Dali jsme si za cíl, abych se probojoval do základní sestavy, udržel se v ní a pak se uvidí, co se stane. Tlak v Realu Madrid je jiný, ale na Mallorce se také z tribun křičelo: "Běhej synu, hraješ za peníze mých dětí."

"Espanyol? Byl to dobrý rok. Hrál jsem a hodně jsem se zlepšil. I tam byl jiný tlak, protože jsme si trošku zahrávali s ohněm. To ale pro mne bylo dobré, protože jsem si z toho zase vytáhl mnoho dobrých věcí. Hodně mi toto angažmá prospělo."

"Cristianova slova po finále? Já jsem se to dozvěděl až později. Novináři se mne neustále ptali na Cristiana a já jsem nevěděl proč. Zeptal jsem se ho na to v autobuse a on řekl, že vůbec nic neřekl. No... Nevím... Média tehdy interpretovala, že odejde, ale já jsem se soustředil na to, abych oslavil svůj druhý titul z Ligy Mistrů v řadě. Poté jsme se před odchodem na dovolenou rozloučili. A poté odešel..."

Zdroj: Panenka

Komentáře

CrisRM
CrisRM (upraveno: )

Měli mu dát 7... Mariano řekl, že si 7 vzal protože byla volna.. Tak proč si ji nemohl vzít Marco, když byla volná.. Whaat confused doesn't makes sense.. facepalm

dod1al
dod1al (upraveno: )

...číslo na drese ešte nikdy neurobilo hráča kvalitnejším, je to viac symbolika a "záväzok" voči číslu, ktoré v klube nosili legendy thinking btw S.Ramos hrá v repre s 15-kou a podáva zodpovednejšie a kvalitnejšie výkony ako s obligátnym číslom 4 v drese Real-u...

CrisRM
CrisRM

Marco se může stát legendou.. To ale neznamená, že ji nemůže dostat...

CrisRM
CrisRM

To nemůžeme vědět??

Zbyněk Hlávka
Zbyněk Hlávka

Fotbal jako každý sport je hodně o hlavě, někomu 7 sváže nohy a jiný s ní na zádech může lítat protože se cítí být výjimečný a na jiného to nemá žádný vliv.

Genro
Genro

Velmi hezky řečeno. smile

PetRMCF
PetRMCF

Třeba si Marco vezme 7 až bude tahounem mužstva. Možná se na to ještě necítil.

CrisRM
CrisRM

"Jestli bych jej chtěl vyměnit? Ano, ale uvidíme, co se stane." očividně cítil...

RMCF
RMCF

Čeká na Lukovu desítku :-)

CrisRM
CrisRM

Kdo ví

Fegro
Fegro

Taky bych řekl a možná bych si i vsadil smile

jokersk
jokersk

Tá čaká na Neymara razz

Dani92
Dani92

Marco vyzerá každým dňom sebavedomejšie a čo je dôležité, dokazuje to aj na ihrisku. Cristiano mu asi aj chýba.

Dantes
Dantes

Mám ale trošku strach až nastane listopad a pozdější zimní měsíce jestli bude mít ten svůj pravidelný výpadek, který už předloni odhalil mere smile

los blancos
los blancos

Kazdy hrac mava vypadky a neobchadza to ani ronalda alebo messiho. Nastastie mame hracov ktori ho mozu zastupit

olinho
olinho

v lete vysli spravy, ze mu ponukli cislo 7, ale on odmietol a preto ju dostal Mariano...ktovie, kde je pravda...

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.