Rozhovor s Rafou Benítezem

Rozhovor s Rafou Benítezem

| Rozhovory | Milánek

"Jestli jsem v utkání s PSG dokázal, že nejsem defenzivním trenérem? Myslím si, že na tomto zápase má kariéra nemá žádný vliv a to ani tehdy, pokud chce někdo ukrýt sérii brankových a pohárových. To mě vůbec trápit nemusí, co o mě kdo mluví nebo jak mě kdo popisuje. Nejdůležitější je to, že si mužstvo dokázalo poradit a že se ukázalo ve skvělém světle. To je pro mě klíčové. Nejvíce pozitivní je to, že budujeme mužstvo na základě dobrých výsledků a dobrých pocitů. Myslím si, že madridisty nejvíce zajímá to, co mužstvo ukazuje a hraje na hřišti a ne to, co se říká okolo."

"Jak víte, čeká nás ještě trénink. Uvidíme, jak to bude se zraněnými hráči. Máme 3-4 hráče, kteří jsou na hranici. Pokud jde o Benzemu, tak ten včera trošku pracoval. Vrací se k dotyku s míčem a musíme vše ohodnotit. Případy Kovačiče a Ramose jsou rozhodnutí, které závisí na riziku, které budeme chtít učinit. Sledujeme, jestli je větší či menší. Myslím si, že až trénink ukáže, jaká je situace u každého z nich. Modrič? Modrič se cítí dobře. Trénoval, hrál, v tomto případě jsme největší optimisté."

"Ve středu se mi líbilo mužstvo ve všem a to zněkolika důvodů - ofenzivního, defenzivního, přechodu do útoku... Jestli by tento zápas byl možný s Benzemou a Balem? Je jsné, že když máš na hřišti jiného hráče, tak na ně musíš napasovat jisté aspekty, ale v takovém případě bychom měli jistější přechod do pokutového území. Stále mluvíme o tom, aby hráli hráči s nasazením, aby si navzájem pomáhali, aby pracovali s nadějí na úspěch. Když získáme zraněné, tak na tom bude nejlepší to, že budou moci jít už po námi vyznačené cestě."

"Kroos hrál vedle Casemira, ale tlačil na soupeře, protože jsme o tom mluvili a proto hrál výše. V několika posledních zápasech se 4-3-3 hrál trochu výše, za ním byl Casemiro. Ale nejde tady o samotnou pozici, ale o to, co hráč dělá na hřišti. Já mohu vymyslet systém, ten ale rozvíjejí hráči na hřišti. Někdy je to ofenzivnější, někdy defenzivníjší, to záleží na soupeři. Líbila se mi ta debata o Kroosovi. Říkalo se, že je ve špatné formě. Hráč nemůže být ve špatné formě a za týden ve formě dobré. Může hrát hůře či lépe, ale změna formy nepříjde za týden. Myslím si, že tento zápas ukázal, že je celé mužstvo ve skvělé formě a že nám někteří hráči pomáhají i tehdy, když se o nich říká, že nejsou ve hře."

"Víme, že to bude proti Celtě těžký zápas, protože ještě neprohráli, hrají s nasazením a mají dobré výsledky. Určitě, jako každé mužstvo na světě, bude chtít dát ze sebe proti Realu Madrid úplně všechno. Navíc mají dodatečnou motivaci, protože jsou v tabulce vysoko. Jak musíme zareagovat? Musíme hrát na stejné úrovni."

"Údajné manipulace el Clásica? To mi nepříjde důležité, protože hovoříme o někom, kdo neuvedl jméno a kdo řekl, že ten udělal něco s tím... Pro mě to není důležité. Podle mého bychom se měli dopracovat ke jménu a zjistit veškeré informace. Pokud se nejedná o pravdu, pak by za to dotyčný či dotyční měli zaplatit. Stále se vymýšlejí nové spekulace, vy média stále dáváte váhu věcem, které nejsou důležité a následně se ukazuje, že se jedná o lži. Pokud má pravdu, pak jako Real Madrid budeme prvními, kdo bude hledat čistou soutěž. Pkud pravdu nemá, tak ten člověk musí zaplatit odškodnění. Nemůže se neustále opakovat, že se v médiích budou opakovat lži."

"Minulý rok jsem v Itálii sledoval zápasy Realu Madrid. Vy jste je také sledovali, tvořili jste komentáře a z toho, co jsem viděl, jste komentovali, že v sestavě schází hráč s charakteristikami Casemira. Proto jej Real Madrid získal a Casemiro svou velikou prací dodal do mužstva s obrovskou ofenzivní mentalitou rovnováhu. Pokud máš hráče, který ti dává rovnováhu, odebírá míče, dokáže je rozehrát, bojuje a pomáhá stoperům, pak je tehdy mužstvo lepší. O tom není potřeba diskutovat."

"Jak bych ohodnotil mou dosavadní práci? Nijak. Myslím si, že je potřeba hodnotit celé mužstvo. Zejména hlavní hrdiny, čili hráče. Je ale stále dostatek času, protože máme počátek sezóny s novým trenérem a novými hráči. Nyní jsme neporažení, jsme lídry, máme skvělé statistiky v každém ohledu. Jsme na dobré cestě a hodnocení učiníme až na konci."

Zdroj: Realmadrid.com

Komentáře

Superreal
Superreal

Chtel bych vyrknout jeden soud, ale byl by mozna prehnany. Napisi proto neco jineho ohledne Casemira. Byl jsem z jeho prichodu rozpacity, ale chtel jsem jej na zaskok. Pripada mi vsak, ze jeho pozice v muzstvu je silna a stale roste, coz shledavam paradnim! Hraje opravdu skvele!! Obcas neco pokazi, ale kdo ne? Urcite svou vykonnosti nyni patri k absolutnim top hracum v muzstvu. hat thumbsupsmile Jinak dekuji za preklad. Vyborna prace. S Benitezem me zase zacaly rozhovory bavit a zajimat. Nekolik poslednich tydnu pusobeni Carla jsem rezignoval a rozhovory uz ani necetl.

furry
furry

Souhlasím, taky mě Rafa mnohem víc "baví". Já jsem zatím s jeho prací spokojený. Jsem zvědavý jak bude mužstvo hrát až se vrátí zraněný hráči. Teda jestli se někdy dočkáme kompletního týmu pohromadě.

Mára
Mára

Je tu opet tezky souper venku. Uz si ani nevzpominam, kdy se naposledy Realu podarilo v takovem zapase vyhrat. Snad jen Athletic Bilbao, ale to nedosahuje kvalit Celty, i tak to bylo nakonec velke trapeni. Je nacase ukazat, jakou ma muzstvo kvalitu a charakter. Mimochodem, Nolito je extra trida. A Casemiro musi hrat, velky prinos!

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.