Rozhovor s Rafou Benítezem

Rozhovor s Rafou Benítezem

| Rozhovory | Milánek

"Už několikrát jsem řekl, že se hodnotí až na konci. To je důležité zejména v Lize, která je soutěží pravoidelnosti, stability a klidu."

"Já samozřejmě nebudu hovořit o nikom ani jmenovat žádná jména. Mohu hovořit o pocitu, jaký jako madridista mám celý život. Víme, že má mužstvo období, ve kterém mu chybí stabilita a tu musíme najít. Víme, že fanoušky vždy uspokojovali ti stejní hráči, že vždy obdivovali stejné typy hráčů, jako byli Di Stéfano, Pirri, Camacho, Juanito, čili fotbalisté s jistou kvalitou a ty, kteří na hřišti pracovali. A právě to očekávám v každém zápase. V mnoha utkáních jsme to dělali, hráli dobře, mužstvo ze sebe dávalo všechno, ale jsou také v zápasech fáze, kdy nehrajeme dobře. Musíme pracovat tvrdě, hodně a dobře, dávat ze sebe maximum, abychom dosáhli výsledků."

"Situace s Jamesem? Samozřejmě je to soukromá záležitost. James je dobrý kluk, je důležitý, vysvětlil mi všechno a řekl, co se přesně stalo. Nemám k tomu co dodat. Je to soukromá věc, nic více."

"Jestli si myslím, že i v případě prohry budu trenérem Realu Madrid? Opakuji to, co jsem kdysi řekl: celkově si věřím, očekávám vítězství mého mužstva a to, že budeme hovořit ještě na mnoha tiskových konferencích. Doufám, že mi tyto otázky budeš pokládat ještě další dva nebo tři roky." (směje se)

"Samozřejmě víme, že je Valencia pod malým tlakem, protože za sebou nemá tak moc dobrých výsledků, které očekávali při změně trenéra. Ale hovoříme o atmosféře, která je pro domácí hodně výhodná, protože jim pomohou fanoušci. Mluvíme o dobrém mužstvu, které má mladé hráče, kteří budou maximálně motivovaní, jako tomu je vždy při zápasech s Realem Madrid. Proto to bude těžký zápas, to určitě, ale opakuji, že očekávám maximum od našich hráčů. Věřím v naší kvalitu a nasazení."

"Isco? Jasné je jedno, když hovořím o hráčích, vždy mluvím stejně: to je Real Madrid, máme 24 fotbalistů v sestavě a když hrají jedni, tak nemohou hrát druzí. Od chvíle, kdy tu jsem, tak vždy, když přestane nastupovat jeden hráč, tak se mne na něj ptáte. Když jej nahradím za někoho jiného, tak se mne ptáte na toho jiného. Mohu říct je jedno - Isco je veliký fotbalista. Včera jsem s ním mluvil, protože dobře trénoval, pogratuloval jsem mu. Mimo to nemám nic víc. Snažím se vybrat jedenáct nejlepších hráčů na každý zápas a střídat hráče dle potřeb v utkání. Věřím všem hráčům a všichni mají šanci nastoupit, pokud ze sebe dávají 100% a angažují se na maximum, což od nich očekáváme."

Zdroj: Realmadrid.com

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.