Sergio Llull zachránil mužstvo v prodloužení

| Baloncesto | Milánek

Další zajímavý a napínavý zápas pro fanoušky nachystali basketbalisté Realu Madrid a Valencie Basket Club. Bylo totiž potřebných dodatečných pět minut, aby se rozhodl nebývale vyrovnaný duel. Přesná střela za tři body v podání Sergia Llulla, která do obroučky zapadla necelé dvě vteřiny před koncem, rozhodla o vítězství svěřenců Pabla Lasa (100:103).

Hrdinou úvodních minut byl Felipe Reyes. Kapitán královského velkoklubu měl v polovině čtvrtiny na svém kontě již 12 bodů. Jeho spoluhráči mu navíc pomáhali, hráli ve velikém nasazení a neustále se pohybovali bez míče. Je pravda, že jim scházela disciplína v obraně, ale i tak byl pro ně výsledek příznivý (18:26).

Madridisté se nepoučili s posledního domácího zápasu a zase byli špatní v obraně, kde nechávali soupeři hodně prostoru. Valencia toho využívala a přidala k tomu také tvrdou obranu. Ujala se tak vedení (40:39) a s ním i kontroly na palubovce.

Souboj se změnil po přestávce. Rozhodčí stále častěji pískali fauly, což vyvolalo značnou nevoli jak v hledišti, tak i na obou lavičkách náhradníků. Zápas byl hodně vyrovnaný a oba celky se neustále střídaly ve vedení. Vypadalo to, že tento stav vydrží až do konce, ale hráči Realu Madrid nevydrželi tempo.

Valencia si několik minut před koncem vypracovala desetibodový náskok (76:66) a madridisté stáli před velikou výzvou, protože jejich hra nenapovídala šťastnému konci. Vyložili ale obrovské úsilí, aby nakonec vyrovnali a dostali zápas do prodloužení. O tento úspěch se přičinil každý trochu, ale nejvíce pak Felipe Reyes, jenž byl bezchybný v trestných hodech.

Nastavení bylo stejně napínavé, ale ozdobily jej dvě akce Sergiů - Llulla a Rodrígueze. Tito dva hráči na sebe vzali zodpovědnost a i když domácí dokázali 19 sekund před koncem vyrovnat, tak k dalšímu prodloužení již nedošlo. Přesnou trojkou se totiž prezentoval opět Sergio Llull, jenž dostal Real Madrid opět do vedení v semifinálové sérii.

100 – Valencia Basket Club (18+22+30+18+12): Van Rossom (14), Sato (9), Martínez (4), Harangody (21), Liszczuk (4) – Nedović (5), Lucić (8), Dubljević (13), Vives (17), Aguilar (5).

103 – Real Madrid (26+13+25+24+15): Llull (12), Rivers (5), Fernández (20), Reyes (21), Ayón (13) – Nocioni (7), Mačiulis (2), Rodríguez (7), Carroll (5), Slaughter (9), Mejri (2).

Zdroj: Realmadrid.com