Souboj výběrů Modriče a Ødegaarda vyhráli Chorvaté

| Aktuality | Milánek

Chorvatsko dnes porazilo Norsko 5:1 a posílilo si svou pozici lídra ve skupině. V utkání jsme mohli pozorovat dva fotbalisty Realu Madrid - Modriče a Ødegaarda. Utkání nebylo nejpohlednější - Norsko se od první minuty zatáhlo do obrany a Chorvastko si svou dlouhou rozehrávkou nedokázalo vytvořit nějaké příležitosti. Po půl hodině si míč zal Modrič, s lehkostí vyvezl míč a jeho společnou akci s Oličem zakončil Brozovič.

Po deseti minutách druhé půle vedení Chorvatska navýšil Perišič a jen o pár chvil později se svůj 100. start za reprezentaci okořenil Olič. Zápas se trošku otevřel a Chorvaté začali dělat zbytečné chyby. V tomto ohledu vyčníval Čorluka, který nejprve zavinil penaltu, kterou ovšem Elyounoussi nevyužil, a následně byl po druhé žluté kartě vyloučen. V samotném závěru snížil Tettey, ovšem Chorvaté ještě udeřili a to hned dvakrát - nejprve Schildenfeldem a poté Pranjičem, jenž využil asistenci Modriče.

Modrič i Ødegaard odehráli celý zápas, ale po utkání mají rozdílné pocity. Chorvatský záložník měl veliký vliv na první a poslední brance, naopak Ødegaard se v defenzivním pojetím Norska necítil vůbec dobře.

Zdroj: AS, Marca