Velice čistá hra Pepeho

Velice čistá hra Pepeho

| Aktuality | Milánek

Hlavním tématem týkajícího se Realu Madrid v nedělním deníku Marca je velice čistá hra Pepeho. Portugalský reprezentant je jediným ze čtyřiceti stoperů pravidelně nastupujících v základní sestavě, který ještě od rozhodčího neuviděl nějakou kartu. Navíc, jednatřicetiletý obránce navíc fauloval pouze v pěti případech, což je také nejlepším výsledkem mezi těmi, kteří odehráli nejvíce minut. Na druhé straně tohoto hodnocení je - tak trošku podle očekávání :) - Sergio Ramos s 25 fauly a 5 žlutými kartami, kvůlli kterých si proti Almeríi musel odpykat disciplinární trest.

Deník Marca porovnává situaci Pepeho s jeho největšími soupeři: Gerard Piqué má 7 faulů a 4 žluté karty, Javier Mascherano 8 faulů a jednu červenou kartu a to oba dva odehráli mnohem méně minut. Diego Godín má 8 faulů a 3 žluté karty, Miranda pak 7 faulů a 4 karty. Stejný počet faulů jako portugalský reprezentant má rodák z Hynčic, Loucas Vyntra, ale ten od rozhodčího uviděl 2 žluté a jednu červenou kartu. O jeden faul méně má Ansotegi, jenž ale odehrál pouze 540 z 1260 možných minut.

Deník tvrdí, že jakmile je Pepe v dobré fyzické formě, tak dokáže soupeře bez jakýchkoliv problému zastavovat bez použití nedovoleného zákroku. Navíc jej motivuje přítomnost Nacha Fernándeze a zejména Raphaëla Varana, který hodně tlačí na hru v základní sestavě. A z toho těží jak Carl oAncelotti, tak celý Real Madrid. Navíc, zanedlouho uplynou tři roky, co Pepe uviděl svou poslední červenou kartu. To se psalo 17. prosince roku 2001 a utkání proti Seville (6:2).

Grafiku z deníku Marca si můžete prohlédnout ZDE.

Zdroj: Marca

Komentáře

Zatím žádné komentáře.

Pro psaní komentářů se prosím přihlašte.