Daniel Carvajal #2

Daniel Carvajal
Klub: Real Madrid
Datum narození: 11.1.1992 (29 let)
Místo narození: Leganés
Národnost: Španělsko
Výška: 173 cm
Váha: 70 kg
Pozice: obránce
Preferovaná noha: pravá
V klubu od: 5.7.2013
Smlouva do: 30.6.2022
Plat: 4 500 000 € ročně
Agent: Ginés Carvajal

Statistiky 2020/21

Z M G GP A ŽK ŽČK ČK
LaLiga 10 843 0 0 2 2 0 0
Copa del Rey 0 0 0 0 0 0 0 0
Liga Mistrů 1 90 0 0 0 0 0 0
Superpohár UEFA 0 0 0 0 0 0 0 0
Supercopa España 0 0 0 0 0 0 0 0
Klubové MS 0 0 0 0 0 0 0 0
Celkem 11 933 0 0 2 2 0 0

"Jsem kým jsem díky mým rodičům, kteří mi od malička vštěpovali jisté hodnoty. To úsilí s návratem domů po tréninku a následné dělání domácích úkolů... Říkali mi, že je škola nad vším ostatním. Vděčím jim úplně za všechno. Pamatuji si situaci po zkoušce z angličtiny, když jsem řekl mamce, že získám plný počet 10 bodů. Ukázalo se, že mi to vyšlo jen na 9,75 a tak jsem se rozbrečel. Nevěřil jsem tomu a nedokázal jsem si to vysvětlit. Už tehdy jsem byl perfekcionista," zahájil Dani Carvajal. Jeho rodiče odpověděli, že to nebylo vůbec jednoduché období, protože Dani končil tréninky ve 22:00 hodin a nemohl jít spát, protože se musel připravovat také do školy.

"Mé první mužstvo bylo Lemans. Hrál jsem tam v kolenních chráničích, protože si má mamka myslela, že si na tom tvrdém povrchu ničím kolena. Byl to opravdu tvrdý trávník. Můj táta to sice nechápal, ale prostě jsem v nich hrál. Byl jsem hodně soutěživý. Hrál jsem pouze v obraně, ale všechno jsem bral hodně vážně. Jednou jsem se hodně naštval, když nám soupeř vstřelil branku v samotném závěru, když jsme dokázali vyrovnat z výsledku 0:2. Prostě jsem odešel ze hřiště, což samozřejmě naštvalo mé rodiče. Přišel jsem k otci a řekl mu, že jedeme domů. On odpověděl, že pokud nechci hrát, tak se budu dívat na to, jak ostatní bojují až do konce. Dnes toho hodně lituji, ale byla to jedna z největších lekcí v mém životě."

"Vždy jsem byl madridistou, od dětství. Moc dobře si pamatuji mou první návštěvu na Bernabéu. Měli jsme lístky na horní tribuny a měl jsem malé závratě. Tehdy jsem hrál v Lemans, ale už jsem si představoval, co tak asi hráči cítí, když na tomto stadionu nastupují," dodal Dani. Sestra Patricia vzpomíná, že při každé cestě okolo stadionu Dani tvrdil, že si na něm jednou zahraje.

4. května roku 2002 obdržel Dani Carvajal pozvánku na testy do Realu Madrid. Jeho otec prozradil, že to byl nejlepší dárek, který kdy jeho syn dostal. Španělského reprezentanta přijali hned po prvním utkání, což bylo hodně netradiční. Jeho trenér z cadete tehdy řekl, že pokud Dani nedojde až do prvního mužstva, tak bude lepší uzavřít celou školku a na všechno se vykašlat, protože nikdy neviděl chlapce s větším odhodláním a touhou hrát fotbal.

V roce 2009 už Dani nastupoval kromě Juvenilu B také v týmu Juvenil A. V červnu 2009 se Real Madrid zúčastnil Klubového mistrovství světa do 18 let a vítězství, kterého mladí hráči Bílého baletu nakonec dosáhli, bylo ještě okořeněno finálovým střetnutím s Barcelonou. Madridisté porazili rivaly z Barcelony poměrem 2:1 a jeden z gólů vstřelil sám Carvajal.

Španělský obránce si postupně vybojoval stálé místo v sestavě Juvenilu A, kde se podílel na veleúspěšné sezoně 2009/2010. Připsal si tak další cenné trofeje. Mladíci se totiž stali nejen mistry ligy, ale vybojovali také vítězství v Lize mistrů Španělska ve své kategorii. Ve finále tohoto prestižního klubového turnaje porazili Valencii 3:1 a deník AS ocenil Daniho Carvajala jako druhého nejlepšího hráče turnaje. Prvním byl jeho spoluhráč Álex Fernández.

Dani Carvajal procházel všemi věkovými kategoriemi a všude patřil k největším oporám. Nakonec došel až do Castilly, kde nastupoval mj. s Nachem, Lucasem Vázquezem a Álvarem Moratou. "Znal jsem Lucase a Moratu z nižších věkových kategorií, Nacha jsem poznal v Castille. Ty dva roky v Castille byly nejkrásnější v mém životě, co se týče atmosféry v šatně. Měli jsme mladé mužstvo a všichni jsme byli obrovskými přáteli. Dělali jsme všechno společně, což bylo vidět i na hřišti po postupu do Segunda División.

Bylo hodně překvapivé, že se Dani neprobojoval tak lehce do prvního mužstva Realu Madrid. "Že jsem neodjel na předsezónní přípravu v roce 2012 s José Mourinhem? Bylo to opravdu divné a smutné. Řekli mě, Moratovi, Álexovi, Juanfranovi a Nachovi, že letíme s prvním mužstvem na přípravu. Představ si, co jsme cítili, když jsme měli jet trénovat s mužstvem Mourinha. A tu stejnou neděli jsem šel s několika spoluhráči na bazén. Měl jsem smůlu, když jsem si při vstupu na bazén poranil nohu. Smůla, museli mi nohu dokonce zašít, 4-5 stehů. Plakal jsem, ale ne kvůli bolesti. Bylo mi jasné, že nepojedu s prvním mužstvem."

"Nakonec jsem odešel z Realu bez debutu v prvním mužstvu. Bylo to pro mě hodně smutné, protože jsem hrál v tomto klubu mnoho let. Hrál jsem dobře v Castille, střílel jsem branky a připsal si i asistence. Navíc všichni okolo mě debutovali. Bylo to těžké... Ale byl jsem připravený nadále bojovat v Castille a čekat na šanci. Můj agent ale řekl, že nemám nač čekat a že mám nabídku z Německa. Odpověděl jsem, že mohu vycestovat, ale chci hrát. On odpověděl, že budu hrát, ale musím si to vybojovat."

"Mým největším snem byla hra v Realu Madrid, ale chtěl jsem být také spokojeným fotbalistou, což se nepovede u takovém počtu hráčů. Řekl jsem sám sobě, že chci hrát v prvním mužstvu Realu Madrid a pokud musím vycestovat, aby se mi to podařilo, pak to udělám. Nějtěžší bylo rozloučení s rodiči. Rozhodl jsem se, že budu bydlet v Düsseldorfu, protože tam žil můj spoluhráč a proto jsem tam nebyl úplně sám."

"Real mne sledoval celou sezónu a vedl jsem si dostatečně dobře. O rozhodnutí zpětného odkoupení nás informovali měsíc před termínem a byl jsem tehdy hodně šťastný, protože se mi splnil sen. Prezentace? Myslel jsem, že to půjde v klidu, ale když vidíš rodinu v první řadě a tolik fanoušků, pak máš krásné pocity. Jde hlavně o rodinu, díky které jsem si splnil sen."

"Mou první trofej jsem vyhrál v roce 2014, když jsme vybojovali Copa del Rey. Finále s Barcelonou, která si nevytvořila prakticky žádnou příležitost a branku vstřelila po rohovém kopu. Mužstvo odehrálo velký zápas a vyhráli jsme díky vynikající brance Garetha. První trofej a hned proti Barceloně. Něco neuvěřitelného."

"Dědova smrt? Ležel několik měsíců v nemocnici. Nejvíce trpěli moji rodiče. Takový je život... Zemřel den před zápasem s Valencií. Trenér se mě zeptal, jestli chci hrát a odpověděl jsem, že to bude nejlepší způsob, jak bych mohl uctít jeho památku. Nikdy nezapomenu na tu minutu ticha na Bernabéu, bylo to něco neskutečného. Tehdy mi ukápla nejedna slza."

"Lisabon? V noci před finálem jsem spal pouze dvě hodiny. Měl jsem opravdu obrovské nervy. Když se Sergio prosadil v 93. minutě, tak si myslím, že jsme se už všichni viděli s pohárem, protože jsme byli v obrovské euforii. Nakoplo nás to do prodloužení. Nakonec jsem se rozbrečel. Nemyslel jsem vůbec na nic. Prostě jsem se díval na ty všechny fanoušky a na rodinu... Neco neuvěřitelného, mnoho emocí v jednom momentu. Nikdy na to nezapomenu. Má první trofej v Lize Mistrů, na kterou navíc tento klub čekal dlouhých dvanáct let."

"Milán? V závěru té sezóny jsem pociťoval mnoho předcházejících zranění a v mých posledních minutách finálového zápasu jsem cítil bolesti při každém doteku s míčem. Všechno mě bolelo už v 18. minutě a ve druhém poločase to bylo nesnesitelné. Uznal jsem, že nemohu být egoista. Mohl jsem dohrát zápas s dostačujícím výkonem, ale řekl jsem, že si Danilo povede lépe. Byl jsem tehdy taky strašně smutný kvůli tomu, že se blížilo Mistrovství Evropy. Řekl jsem Arbeloovi, aby zavolal rodičům na tribuně. Musel jsem si o tom s nimi promluvit."

"Evropský Superpohár v roce 2016? Pamatuji si, že jsem dostal nové kopačky a udělal se mi puchýř. Řekl jsem, že musím nastoupit, tak ať mi udělají v kopačce díru na patě. Nejprve byla hodně malá, ale s přibývajícími minutami se zvětšovala. Odehrál jsem celý zápas s děravými kopačkami a obrovským puchýřem. První oficiální zápas sezóny, hráli jsme o trofej, trenér mi dal šanci a byl jsem rozhodujícím hráčem. Odvděčil jsem se za jeho důvěru."

"Dejte mi smlouvu do konce kariéry a ihned ji podepíšu, pokud mi zajistí neustále stejnou cestu, jako tomu bylo do této doby. Žádná cesta není jednoduchá. Každý spoluhráč má svou historii. Každý hráč má těžké momenty. Já jsem je měl také, ale dostal jsem se z nich díky odhodlání, že mi dobrá hra může pomoci dojít do prvního musžtva Realu Madrid. Když se dnes poohlédnu zpátky, tak vidím, že celé to úsilí mělo svůj smysl."

"Rodiče mi připomínají, odkud jsem a abych se neměnil a zachoval si skromnost. Lidé se nemění, ale je to prostě životní cesta. Dorůstáme a učíme se. I dnes se scházím s přáteli z dětství. Hrajeme karty nebo se díváme na zápasy basketbalistů Realu Madrid. Díky tomu se mi nevzdalují rodné kořeny."

V závěru se všichni shodli, že bude Dani Carvajal v budoucnu dobrým kapitánem Realu Madrid. Michael Reschke, bývalý sportovní ředitel Bayeru Leverkusen a současný technický ředitel Bayernu Mnichov, popsal španělského reprezentanta těmito slovy: "Bude to vynikající kapitán díky své inteligenci, osobnosti a vazbě s Realem Madrid. Je to jeho osud, to je jasné." "Bylo by to fantastické, ale nyní na to nemyslím. Myslím na to, abych tady vůbec byl, protože chci hrát v tomto klubu. Je to nejlepší klub na světě. Doufám ale, že si jednou kapitánskou pásku navléknu," zakončil Dani Carvajal.

Liga Mistrů
4
Evropský Superpohár
3
Copa del Rey
1
Mistrovství Evropy U-19
1
Mistrovství Evropy U-21
1
Klubové mistrovství světa
4
LaLiga
1
Španělský Superpohár
1
 


• Real Madrid, mládežnické kategorie (2002 - 2012)
- Alevín B (2002 - 2003) 
- Alevín A (2003 - 2004)
- Infantil B (2004 - 2005)
- Infantil A (2005 - 2006)
- Cadete B (2006 - 2007)
- Cadete A (2007 - 2008)
- Juvenil B (2008 - 2009)
- Juvenil A (2009 - 2010)
- Castilla (2010 - 2012)
• Bayer Leverkusen (2012 - 2013)
• Real Madrid (2013 - současnost)

• Debut v Realu Madrid: 18. srpna 2013, Real Madrid 2:1 Real Betis

• Osobní stav: svobodný - Daphne Cañizare
• Děti: -

Zranění Od Do Dnů
Natažené vazy v pravém koleni 2.10.2020 2.12.2020 61
Svalové zranění (stehno) 7.3.2019 13.4.2019 37
Svalové zranění 4.10.2018 23.11.2018 50
Svalové zranění 21.9.2018 27.9.2018 6
Svalové zranění (stehno) 25.4.2018 18.5.2018 23
Virová infekce osrdečníku 30.9.2017 17.11.2017 48
Svalové zranění (stehno) 2.5.2017 30.5.2017 28
Svalové zranění (stehno) 15.1.2017 10.2.2017 26
Svalové zranění (stehno) 28.5.2016 12.6.2016 15
Svalové zranění 16.4.2016 25.4.2016 9