Kiko Casilla

Kiko Casilla
Datum narození: 2.10.1986 (33 let)
Místo narození: Alcover
Národnost: Španělsko
Výška: 191 cm
Váha: 84 kg
Pozice: brankář
Preferovaná noha: pravá

Francisco Casilla Cortés, familiárně přezdívaný Kiko, se poprvé rozkřikl do světa 2. října 1986 v katalánském Alcoveru. Své první fotbalové krůčky absolvoval v místním Club Gimnástic de Tarragona, kde krátce působil v juniorském výběru Cadete B pro mladíky mezi 14 až 15 léty věku. Odtud už jeho cesta vedla do juniorky královského klubu z Madridu. Zde se postupně propracoval skrze ostatní mladické výběry až do rezervy, avšak v konkurenci ostatních brankářů, kterými v té době byli například Jordi Codina či Antonio Adán nedostával zdaleka tolik příležitostí, kolik by v tak útlém věku potřeboval k rozvoji. Proto se roku 2007 rozhodl své stávající působiště opustit a na volný přestup ho získal barcelonský Espanyol.

Zde do té doby neohroženě střežil svatyni kamerunský panter Kameni, přibližně ve stejné době pak soupisku brankářů rozšířil i Argentinec Alvaréz, takže o konkurenci na jeho postu nebyla zdaleka nouze. Casilla se ovšem rozhodl postavit se nepřízni osudu, zabojoval a vyplatilo se. I když si své ostruhy musel opět vydobýt skrze působení v rezervě, po odchodu stávající jedničky Kameniho, který se upsal Malaze, jež tehdy těžila z podpory katarských investorů, začal dostávat stále více příležitostí i v prvním týmu. Do ročníku 2012-13 už vstupoval v pozici jedničky, odehrál zdaleka nejvíce zápasů a jeho místo upevnil i odchod konkurenta Alvaréze zpět do Argentiny.

Po několika letech v pozici neotřesitelné jedničky týmu vyslyšel volání Bílého baletu, který po odchodu klubové legendy Casillase hledal osvědčenou španělskou krev a červenci 2015 se mu upsal na pětiletý kontrakt, škodný však nebyl ani Espanyol, který za něj vyinkasoval částku okolo šesti milionů Euro.

Reprezentační kariéra Kika Casilly je o poznání chudší. Bývalý výtečný trenér Realu del Bosque si na něj sice vzpomněl již při skladbě výběru pro přátelské zápasy proti Francii a Makedonii v září roku 2014, na svůj první a zatím i poslední ostrý start si nicméně musel počkat až do listopadu, kde naskočil na posledních 14 minut a obdržel gól od svého současného spoluhráče, Toniho Kroose. 

Liga Mistrů
3
Evropský Superpohár
2
Klubové mistrovství světa
2
La Liga
1
Španělský Superpohár
1
 


• Real Madrid, mládežnické kategorie (2000 - 2007)
• RCD Espanyol, mládežnické kategorie (2007 - 2008)
• RCD Espanyol (2008 - 2015)
- Cádiz (hostování, 2008 - 2010)
- Cartagena (hostování, 2010 - 2011)
• Real Madrid (2015 - současnost)

• Debut za Real Madrid: -

• Osobní stav: ženatý - Rosa Isern
• Děti: dcera Ainara, syn Julen