Pablo Rodríguez

Pablo Rodríguez
Klub: Juvenil A
Datum narození: 4.8.2001 (19 let)
Místo narození: Las Palmas
Národnost: Španělsko
Pozice: útočník

Statistiky 2019/20

Z M G GP A ŽK ŽČK ČK
LaLiga 0 0 0 0 0 0 0 0
Copa del Rey 0 0 0 0 0 0 0 0
Liga Mistrů 0 0 0 0 0 0 0 0
Superpohár UEFA 0 0 0 0 0 0 0 0
Supercopa España 0 0 0 0 0 0 0 0
Klubové MS 0 0 0 0 0 0 0 0
Celkem 0 0 0 0 0 0 0 0


Je jedno velice speciální datum v životě Achrafa Hakimiho. Jedná se o prvního října roku 2017, kdy Arra debutoval v prvním mužstvu Realu Madrid proti Espanyolu. Tím se také stal prvním Maročanem, který kdy nastoupil v bílém dresu Los Blancos. "Den před utkáním jsme spolu jedli u stolu, když mu zavolal Zidane. Hned po telefonátu mi řekl, že nastoupí v základní sestavě. Bylo vidět, jak obrovskou radost má," řekl bratr Nabil.

Mladý chlapec z Getafe, jenž vyrůstal ve sportovním klubu Juan de la Cierva, si tak v pouhých devatenácti letech splnil sen o hře se znakem královského velkoklubu na prsou. "Byl velice šťastný a všichni mu gratulovali. Byl to nezapomenutelný den a to jak pro něj, tak i pro nás, kteří jsme vždy byli po jeho boku," pokračoval Nabil.

Každý sen ovšem vyžaduje mnoho hodin úsilí. Achraf se začal vyvíjet v celku CD Colonia de Ofigevi, kde první fotbalové krůčky vykonal již v šesti letech. "Jeho vždy nejvíce zajímal fotbal, fotbal a ještě jednou fotbal. Sledoval mnoho videí a zápasů. Jediným mínusem bylo to, že toho hodně zameškal ve škole. Vypadalo to, že pro něj existuje pouze fotbal," vzpomíná Álvaro, nejbližší přítel marockého reprezentanta.

Jeho budoucnost se malovala v bílých barvách a nebylo potřeba čekat dlouho, než zamířil do Valdebebas. "Jeden ze skautů přišel k mému otci a řekl, že by si přál, aby Arra přijel na testy do Realu Madrid. Vzali jej na turnaj do Palencie a tam se rozhodli, které děti mohou zůstat v klubu. On byl jedním z nich," prozradil Nabil.

V roce 2009 posílil mužstvo Benjamínu B a od té chvíle si prošel všemi věkovými kategoriemi až do Juvenilu, kdy si v průběhu roku vybodoval své místo v rezervní Castille. Jednalo se ale o nejtěžší rok v kariéře Achrafa, který byl - jako jeden ze skupiny mladých canteranos - potrestán zákazem startů ze strany FIFY. "Nečekal a nechápal jsem to, co se děje. Za pár dní měli hrát s Bilbaem, ale řekli mu, že nemůže nastoupit. Ničemu nerozuměl a mohl pouze čekat," pokračuje Nabil.

V létě pak měl mnoho důvodů k přemýšlení. Svými vynikajícími výkony si vybojoval mnoho zajímavých nabídek, ale rozhodl se zůstat na Santiago Bernabéu a bojovat o místo s Dani Carvajalem. Důvodem nebyl nikdo jiný, než Zinedine Zidane. "Vžd ys ním měl skvělý vztah, byl jako jeho syn. Je to jeden z nejlepších trenérů, se kterými spolupracoval. Pokud s ním Zidane počítal, tak by zůstal a vůbec by se neohlížel na nic jiného."

Achraf Hakimi se pak stává velikou ikonou i v samotném Maroku. "Tam je okolo něj ještě větší humbuk, je tam vzorem pro všechny mladé kluky. Však se také stal prvním Maročanem, který nastupuje v Realu Madrid a to je obrovská věc," odpovídá Álvaro.

Na jednu věc oba dva nikdy nezapomenou a to na zápas Achrafa Hakimiho v reprezentaci Madridu. "Řekl nám, že si připravil něco speciálního, ale nikdy bychom neočekávali, že je schopen střílet pokutový kop bez kopaček! Viděl to v nějakém filmu a nejprve hodil kopačnou po brankáři, aby jej rozhodil a poté vystřelil. Branka ale neplatila. Nakonec se jim ovšem podařilo i tak zvítězit," vzpomínají na závěr s úsměvem Nabil s Álvarem.

Evropský Superpohár
1
Španělský Superpohár
1