Tréninkové centrum ValdebebasCiudad Real Madrid, které bylo navrženo architektem Carlosem Lamelou a slavnostně otevřeno 30. září roku 2005, leží na severovýchodě od Madridu, v nové čtvrti Valdebebas, v blízkosti letiště Barajas a výstaviště IFEMA. 

Jeho současná rozhoha je desetkrát větší, než původní tréninkové centrum, rozprostírá se na 1.200.000 m2 a jen pro představu můžeme uvést pár srovnání. Valdebebas je 40x větší než rozloha Santiago Bernabéu, 16x větší než Rudé náměstí v Moskvě, 2,7x větší než celý Vatikán a 1,6x větší než Zakázané město v Pekingu.

Ve Valdebebas mají fotbalisté všech věkových kategorií ty nejlepší podmínky pro práci a svůj vývoj. Hráči mohou přímo v areálu využívat moderní šatny, tělocvičny, vodoléčbu skládající ze čtyř bazénů, bazény s teplou i studenou vodou, sauny, lékařské centrum, trenéři pak kanceláře či konferenční místnosti. 

Celkově se ve Valdebebas nachází 12 fotbalových hřišť s přírodním i umělým povrchem. Každé hřiště má své vlastní zázemí a tribunu. Pokud bychom sečetli místa na všech tribunách, mohlo by Valdebebas navštívit až 11 tisíc fanoušků. Největším hřištěm je samozřejmě stadion Alfreda di Stéfana, na kterém hraje své zápasy rezervní Castilla.

V roce 2014 byly otevřeny další dvě velice významné budovy - rezidence pro první mužstvo a canteru, které poskytují veškeré zázemí pro vzdělání a vývoj. V těchto budovách, které mají také své vlastní soukromé parkoviště, má každý fotbalista svůj vlastní pokoj, ve kterém může trávit volný čas mezi jednotlivými tréninky či zápasy. Bydlí v nich také mladíci, kteří nepochází přímo z Madridu. Každá rezidence má velký krytý bazén, hernu či kino.

V roce 2016 se do Valdebebas přesunuli také basketbalisté, pro které v tomto sportovním městečku vyrostla nová hala, kde budou probíhat tréninky všech věkových kategorií včetně prvního mužstva. V této hale se také organizují všechny společenské akce královského velkoklubu.

Estadio Alfredo di Stéfano

Stadion pro rezervní celek Realu Madrid byl slavnostně otevřen 9. května roku 2006 utkání se Stade Reims. Pojmenován byl po legendárním útočníkovi a bývalému čestnému prezidentovi královského velkoklubu, Alfredo di Stéfanovi.

Na jeho počest také Pedro Montes vytvořil sochu, která byla před brány stadionu umístěna 17. února roku 2007. Tato socha znázorňující oslavujícího Alfreda di Stéfana měří více než 2 metry a váží 400 kg.

Estadio Alfredo di Stéfano je navržet tak, aby mohl i nadále růst na základě potřeb Realu Madrid. V současné době má kapacitu 6000 diváků - 4000 na západní tribuně a 2000 na tribuně východní. Po dokončení čtvrté fáze má kapacita stadionu činit 25 000 diváků.

Stadion, který se může pochlubit vytápěným trávníkem, samozřejmě obsahuje své soukromé parkoviště a vynikající zázemí pro fanoušky, ale také nejmodernější technologie pro média. Je také ekologický - pro ohřev vody a vytápění jsou využívány solární fotovoltaické panely na střeše stadionu a zavlažování je prováděno ze zásobníku dešťové vody.