Real Madrid urval vybojované, ale zasloužené tři body

| Zápasy | Milánek

V zápase, který nepostrádal drama, zvítězil Real Madrid na hřišti Raya Vallecana 2:0. O svém vítězství Ancelottiho svěřenci rozhodli v druhé půli díky brankám Ronalda a Rodrígueze. Real tak stále ztrácí na první místo čtyři body, Rayo zůstane v horní polovině tabulky.

Malé madridské derby začali překvapivě lépe domácí. Blesky se v prvním poločase vyrovnali favorizovaným evropským šampionům a několikrát zahrozily. Byl to však Real, kdo si připsal první větší šanci zápasu. Po přihrávce Carvajala ale neproměnil velkou příležitost James a míč skončil v náručí gólmana Cobeňa. Ve 12. minutě naopak pálil na hostující branku aktivní Embarba, ovšem nepřesně, a zanedlouho se připomněl i nejlepší střelec domácích Bueno, s jehož střelou už měl Casillas větší potíže.

Real se k míči v první půli moc nedostával, přesto dopravil ve 23. minutě míč do brány. Gól Garetha Balea však nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Obrovskou příležitost jít do vedení měli Vallecanos v 33. minutě po rohovém kopu z levé strany, míč odražený od Manucha ale před brankovou čarou reflexivním zákrokem zastavil Casillas. Ten čaroval i minutu před přestávkou, když vychytal hlavičkujícího Trashorrase.

I po změně stran pokračovali domácí v nebývalé aktivitě. Favorit utkání ale pomalu přebíral otěže zápasu a dostával se do šancí. Ve 48. minutě hlavičkoval Bale těsně nad bránu, vedle skončila rovněž dělovka Marcela o sedm minut později i utažená rána Rodrígueze v 65. minutě

Real se tak dočkal kýžené vedoucí branky až v 68. minutě. Carvajal skvěle pronikl po pravé straně do vápna Raya a posadil přesný centr na hlavu Cristiana Ronalda. Střela portugalského kanonýra si po odrazu od země našla cestu přesně za záda marně se natahujícího Cobeňa - 0:1! Pro Ronaldo to byl jubilejní tří stý gólový úspěch v dresu Realu Madrid.

Pojišťující gól v podání Los Blancos na sebe nenechal dlouho čekat. Ještě před tím musel sice Casillas likvidovat pumelici Nacha Martíneze, ale hned v 73. minutě už znova úřadoval Cristiano Ronaldo. Ten nahrál na hranici velkého pokutového území Rodríguezovi a ten svou levačkou zamířil přesně k tyči - 0:2! Real dominoval a měl další šance zvýšit svůj náskok. V 85. minutě spálil obrovskou možnost střídající Isco, jenž vystřelil jen do míst, kde se v tu chvíli nacházel poněkud zmatený gólman Cobeňo.

V závěru se ovšem činilo i Rayo. V 87. minutě donutil hlavičkující Manucho Casillase k výbornému zákroku a ještě větší tutovku spálil minutu před vypršením druhé půle Tito, když mířil ve skvělé pozici mimo. Real si tak ze zápasu odnáší cennou výhru, ovšem Ronaldo, Rodríguez a Toni Kroos dnes obdrželi čtvrtou žlutou kartu a vynechají tak příští zápas s Eibarem. Vynucená pauza jim tak umožní odpočinek na následný zápas Ligy mistrů proti Atléticu Madrid.

Preview: Preview: Na Real Madrid čeká těžký test proti Vallecas