Cristiano Ronaldo hattrickem zbořil Celtu Vigo i nový rekord

| Zápasy | Milánek

Vítězná série Realu Madrid pokračuje i po čtrnáctém kole Primera División. Již osmnácté prvenství za sebou si Bílý balet připsal na domácí půdě proti Celtě Vigo, když díky hattricku Cristiana Ronalda zvítězil 3:0. Pro portugalskou superhvězdu šlo již o třiadvacátý hattrick ve španělské lize, přičemž nikdo v její historii na tuto metu nedosáhl.

Všechno odstartovala značně kontroverzní situace z šestatřicáté minuty, kdy si Ronaldo sám takto vybojoval pokutový kop , který následně s přehledem sobě vlastním proměnil. Po změně stran pak kapitán portugalské reprezentace přidal ještě další dva zásahy a dostal se díky tomu na jubilejní metu dvou set ligových branek. Potřeboval k tomu pouze 178 utkání. Svým hattrickem navíc překonal Telma Zarru i Alfreda di Stefana a osamostatnil se na čele historických tabulek.

A ještě jeden rekord má nyní Real na dostřel - pokud zvítězí i v blížícím se zápase Ligy mistrů doma s Ludogorcem, počet devatenácti vyhraných utkání v řadě předčí i dosavadní počin Barcelony za slavných dob pod vedením Franka Rijkaarda v letech 2005 a 2006. Tytam jsou porážky z úvodu sezony, kdy nejprve Atlético Madrid ovládlo španělský superpohár, a poté následovaly i dvě prohry v ligové soutěži...

Středobodem všech úspěchů posledních měsíců byl samozřejmě Cristiano Ronaldo. Jeho forma mu za stávajících čtrnáct ligových kol vynesla již třiadvacet gólů, což je suma, na kterou nedosahuje ani většina prvoligových klubů. Zvláště Celta Vigo již v minulých letech byla Ronaldovým oblíbeným soupeřem (devět zásahů v posledních pěti střetnutích hovoří za vše), a tak nebylo překvapením, když se stejný scénář opakoval i v sobotu.

První gól však rozhodně nenesl gloriolu Ronaldovy neuvěřitelné formy, naopak dal připomenout na jedno z mála negativ, která portugalskou superstar kazí v očích kritiků. Devět minut před koncem první půle totiž po jemném kontaktu s Jonnym, který se navíc dle opakovaných záběrů dost možná udál ještě vně pokutového území, se Ronaldo při náběhu na Marcelův nepřesný centr skácel k zemi jako podťatý, a k překvapení hostí si tím vymodlil pokutový kop. Sergio Álvarez následně poprvé kapituloval, když si vybral špatnou stranu.

Po změně stran pak Real ve snaze navýšit náskok nadále útočil, ovšem ani Bale, ani Ronaldo, a ani Rodríguez si na Álvareze se svými pokusy zpočátku nepřišli. Až po hodině hry znovu udeřila největší hvězda výběru Carla Ancelotiho, když přesnou ranou z hloubi pokutového území využil odraženého míče k druhému gólu zápasu. Na druhé straně mohl zdramatizovat průběh utkání Nolito, když málem nachytal svým přímým kopem v nedbalkách Ikera Casillase.

Žádnou nejistotu však Real nakonec nepřipustil. Devět minut před koncem totiž Cristiano Ronaldo dokonal svůj další velký večer, když ranou na zadní tyč přetrhal rekord v počtu hattricků a uzavřel skóre se stavem 3:0. Atlético Madrid tak nadále na svého městského rivala ztrácí čtyři body, zatímco Barcelonu opět čeká dotahování, které může stáhnout na dva body, pokud v neděli přehraje v barcelonském derby Espanyol.